Nasıl Yaparız / TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var
IBM
Panasonic
Teleperformance
Nokia
Pfizer
SAP
Grup Baby
Türk Eğitim Derneği
Call Center Life
Koruncuk
cpi
Homend
Mühendisname
Jack in the Box
Kagider
Pondr
Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu
GBA Mentor Clinic
Hedef "Hedef Kitle"
ÜNLÜ & Co
Eren Enerji
Simon-Kucher & Partners
Index Grup
Asus
Şat2
İş GYO
Oy ve Ötesi
Qualcomm
GalataSaray
Genç Başarı
TSPB
BELL
Girişimcilik Vakfı
Raika
Proline
MarjinalSosyal
Tüsiad
Tüted
HBT
UBER
AİFD
Açık Açık
GittiGidiyor
Alikev
BKM
LEGO
FODER
Hyatt Regency İstanbul Ataköy
Morhipo.com
Belki De Sensin
Dask
troy
Halk Yatırım
Hüsnü Özyeğin
ÖDED
Alzheimer Derneği
The Bodrum Cup
Çağrı Merkezleri Derneği
Eşitlik, Adalet, Kadın Zirvesi
Bayer
Kinesis
DİJİTAL CEO
CODAGE Paris
Invisalign
Multi
Selçuk Yaşar Ödülü
Klinik İmmünoloji Derneği
Timberland
PayU


TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! dedi, gençlerin hayatı değişti.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması'nın iletişim süreçlerine dahil olduğumuz günden itibaren, projenin Marjinal ekibine ayrı bir hava kattığı doğrudur : Havamızı ayakları yere basan bir başarıya dönüştürmek ise vazgeçemeyeceğimiz bir varış noktasıydı.

TÜSİAD'ın ilkini 2011 yılında 2 üniversitede pilot proje olarak düzenlemeye başladığı Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması, isminden de anlaşılacağı üzere gençlere yönelik bir proje. 2015-2016 döneminin önemi ise henüz ilk toplantıda ortaklaşa koyduğumuz en az 1.000 başvuru hedefiydi. Geçtiğimiz yıllarda başvuru ve katılımcı sayısı yükselen bir ivmeye sahip olsa da, bu yılki hedefimiz iş fikri, ekipler ve başvuru alınan iller bazında, son başvuru sayılarının tam 3 katını işaret ediyordu.

Çok iyi analiz etmeyi, bolca alternatif planlamayı, sık sık sağlama yapmayı ve sayısız toplantı düzenleyerek dolu dolu raporlar, tatmin edici içerikler üretmeyi gerektiren bu yola, geçtiğimiz yılın kavurucu bir yaz gününde çıktık. Ve bu yılın parçalı bulutlu bir bahar gününde, TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var Yarışması'nın Ödül Töreni'ni düzenlediğimiz 5 Mayıs 2016'da, son sayıların 4 katını tutturarak ipi göğüsledik. Hedefleri aşmanın, sevincin yanına gurur eklemenin, iş fikirleri ve geleceğe bakışları ile üniversite öğrencilerinin coşkularını paylaşmanın bu satırlara sığacak bir tarifini yapmak mümkün değil.

Marjinal Porter Novelli proje ekibi olarak size ancak şunları tarif edebiliriz;

Projenin 2015-2016 dönemi için, Murat Özyeğin liderliğindeki TÜSİAD Girişimcilik Yuvarlak Masası ve TÜSİAD Proje Ekibi ile omuz omuza çalıştık. Bu Gençlikte İŞ Var'ın yeni marka yüzünü tasarladık, duyuruda kullanılacak materyallerden üst düzey davetlilere gidecek mektuplara dek pek çok görsel tasarım ve içerik hazırladık. Bir yandan eş zamanlı basın iletişimini sürdürürken, öte yandan girişimcilik ekosisteminin oyuncularından, başvurularını beklediğimiz öğrencilere dek binlerce kişiye ulaşacak kanallar açtık, mesajlar kurguladık. Proje rehberlerinden sponsorlara, TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var Yarışması'na dair çeşit çeşit broşürü ve sunumu, hayal ettik, yazdık, çizdik, tasarladık, gerçekleştirdik…

Bu süreçte, projenin Twitter hesabını devraldığımızda 747 olan takipçi sayısı 4.041'e; 6.396 olan Facebook sayfasındaki fan sayısı ise 9.213'e yükseldi. TÜSİAD'ın çeşitli illerde düzenlediği Gençlik Çalıştaylarına katılan Marjinal PN ekibi olarak, gerçek zamanlı sosyal medya yönetimi ile proje hesaplarından duyurulara hız kazandırdık.

Bu yıl projeye başvuran tam 3.195 üniversite öğrencisi ve yarışmaya sundukları 1.292 iş fikrinin daha detaylı bir analizi için sizi şu infografiği incelemeye davet edebiliriz:TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Projesi'nin Ödül Töreni'nde gösterilen filmi ise aşağıdan izleyebilirsiniz:Başından beri TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması'nın başlayıp biten, bitince unutulup giden bir yarışmadan çok, hayat boyu her eli değenin aklında iz bırakacak bir süreç deneyimi olduğunu savunduk. Bu bakış açımızı TÜSİAD'ın köklü geçmişi ve sınırsız deneyim havuzuyla harmanlarken hem çok çalıştık hem de çok öğrendik.

5 Mayıs 2016 günü, 2015 yılının ikinci yarısında başlayan bu sürecin bir durağının sonuna geldik. Ancak bu aynı zamanda bize yepyeni bir hedef de tanımlıyor: 2016-2017 Dönemi ve geleceğin TÜSİAD üyeleriyle tanışacağımız daha nice etkinlik…

5 Mayıs'ta gerçekleşen ödül töreninde ilk üçe damgasını vuran ekipleri tebrik ediyor, TÜSİAD'da beraber çalıştığımız tüm proje gönüllülerine kucak dolusu teşekkür ediyor, Ödül Töreni'nden tatlı hatıralar için sizi projenin ilgili albümüne davet ediyoruz: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1133575833329244.1073741837.189460237740813&type=3

Biz Marjinal Porter Novelli olarak yeni dönem için daha yüksek hedefler koymaya hazır, daha hızlı koşmaya hevesli, bu maratonda yepyeni rekorlara imza atmaya yürekliyiz. Çünkü TÜSİAD'ın da dediği gibi, inanıyoruz, Bu Gençlikte İŞ Var!