Nasıl Yaparız / Kinesis
IBM
Panasonic
Teleperformance
Nokia
Pfizer
SAP
Grup Baby
Türk Eğitim Derneği
Call Center Life
Koruncuk
cpi
Homend
Mühendisname
Jack in the Box
Kagider
Pondr
Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu
GBA Mentor Clinic
Hedef "Hedef Kitle"
ÜNLÜ & Co
Eren Enerji
Simon-Kucher & Partners
Index Grup
Asus
Şat2
İş GYO
Oy ve Ötesi
Qualcomm
GalataSaray
Genç Başarı
TSPB
BELL
Girişimcilik Vakfı
Raika
Proline
MarjinalSosyal
Tüsiad
Tüted
HBT
UBER
AİFD
Açık Açık
GittiGidiyor
Alikev
BKM
LEGO
FODER
Hyatt Regency İstanbul Ataköy
Morhipo.com
Belki De Sensin
Dask
troy
Halk Yatırım
Hüsnü Özyeğin
ÖDED
Alzheimer Derneği
The Bodrum Cup
Çağrı Merkezleri Derneği
Eşitlik, Adalet, Kadın Zirvesi
Bayer
Kinesis
DİJİTAL CEO
CODAGE Paris
Invisalign
Multi
Selçuk Yaşar Ödülü
Klinik İmmünoloji Derneği
Timberland
PayU


Kinesis İnşaat AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Orhan Bayrak, yeni yatırımlarını Alaçatı Alâ Otel'de ekonomi basınına anlattı.

Önceliğimiz yüksek kâr değil, estetik ve erişilebilir hizmet.

Kibar Holding, Turkcell, Coca Cola ve Aselsan gibi firmalara anahtar teslim projeler yaptıktan sonra 2010'da otelcilik sektörüne adım atan Kinesis İnşaat, şimdilerde üçüncü butik otelini Asmalımescit’te açmaya hazırlanıyor. 2019'da açılacak İstanbul Asmalımescit'teki butik otelle birlikte üç otelin toplam yatırımı 11 milyon doları bulacak. Türkiye'nin kaliteli ancak ekonomik otellere ihtiyacı olduğunu söyleyen Kinesis İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Bayrak, aynı zamanda bir mimar. Bu yüzden önceliğinin yatırımlardan elde edeceği kâr değil, estetik tasarımlı butik oteller olduğunu anlatıyor.

İzmir Alaçatı'da inşa ettirdiği Alâ Otel de bölgede yaşamış Rumlardan kalma taş bir evin kalıntıları üzerine inşa edilmesiyle dikkat çekiyor. 20 odalı otel, 12 ay boyunca hizmet veriyor.

Mimar Orhan Bayrak, Alaçatı'da 2010'da açtığı Alâ Otel'in başarısından cesaret bularak, yaz turizmi otelciliğinden sonra kent otelciliğine geçerek İstanbul Ataşehir'de The City Suites otelini açtı. 2017'de açılan The City Suites, yüzde 90 ila 100 doluluk oranına sahip. Orhan Bayrak, buradaki konaklama fiyatlarının da ekonomik bulunduğu için tercih edildiğini söylüyor.

Kinesis İnşaat, Alaçatı'daki Alâ Otel ve İstanbul Atakent'teki "The City Suites"in ardından gelecek yıl da Asmalımescit'te Jurnal Hotel’le hizmet vermeye hazırlanıyor. Hotel, şehrin eğlence merkezinde olacağı için konseptini de bu çizgide oluşturmayı planlıyor. İstanbul Asmalımescit'te iki tarihi binanın dönüştürülmesiyle oluşturulan Jurnal Otel'in ise 2019'da açılması planlanıyor.

Mimar Orhan Bayrak’ın, Portekiz ve İrlanda'da otel, İstanbul Ümraniye'de de yaklaşık 100-120 daireli olması planlanan bir konut projesi fikri de bulunuyor.