Nasıl Yaparız / GBA Mentor Clinic
IBM
Panasonic
Teleperformance
Nokia
Pfizer
SAP
Grup Baby
Türk Eğitim Derneği
Call Center Life
Koruncuk
cpi
Homend
Mühendisname
Jack in the Box
Kagider
Pondr
Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu
GBA Mentor Clinic
Hedef "Hedef Kitle"
ÜNLÜ & Co
Eren Enerji
Simon-Kucher & Partners
Index Grup
Asus
Şat2
İş GYO
Oy ve Ötesi
Qualcomm
GalataSaray
Genç Başarı
TSPB
BELL
Girişimcilik Vakfı
Raika
Proline
MarjinalSosyal
Tüsiad
Tüted
HBT
UBER
AİFD
Açık Açık
GittiGidiyor
Alikev
BKM
LEGO
FODER
Hyatt Regency İstanbul Ataköy
Morhipo.com
Belki De Sensin
Dask
troy
Halk Yatırım
Hüsnü Özyeğin
ÖDED
Alzheimer Derneği
The Bodrum Cup
Çağrı Merkezleri Derneği
Eşitlik, Adalet, Kadın Zirvesi
Bayer
Kinesis
DİJİTAL CEO
CODAGE Paris
Invisalign
Multi
Selçuk Yaşar Ödülü
Klinik İmmünoloji Derneği
Timberland
PayU


Marjinal Porter Novelli GBA Mentor Clinic'teydi!

Türkiye'nin ilk melek yatırım organizasyonlarından Galata İş Melekleri (Galata Business Angels - GBA), girişimcilik ekosistemini güçlendirmeyi ve girişimcilerin mentorluk desteği ile işlerini hızlandırmalarını amaçlayan GBA Mentor Clinic II ile İstanbul'da ikinci kez toplandı. Biz de GBA'nın iletişim ajansı olarak hem bu önemli buluşmanın iletişimini yürüttük hem de öğleden sonraki özel seansta girişimcilere danışmanlık desteği veren 35 mentor arasında yerimizi aldık.

Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) desteğiyle 30 Nisan'da İstanbul'da düzenlenen GBA Mentor Clinic II, küresel girişimler yaratmaktan başarılı çıkış stratejilerine kadar girişimcilerin merak ettiği pek çok konuda katılımcıları bilgilendirdi.

Girişimcilerin Türkiye'deki internet ekosistemini yakından tanıdığı Mentor Clinic II, GBA Başkanı Emre Kurttepeli, Monitise COO'su ve GBA Üyesi Fırat İşbecer, Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kulübü Başkanı ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı gibi iş dünyasının başarılı isimlerini kürsüye çıkardı.

Deneyim sahibi yatırımcı ve girişimcilerin işe başlama serüvenlerinden bugün geldikleri noktaya kadar geçen süreçlerin aktarıldığı oturumların, kendi işini kurmak isteyen ya da büyüme aşamasında olan pek çok girişimciye umut verdiğine ve örnek olduğuna eminiz. Çünkü öğleden sonra bütünüyle mentorluk görüşmelerine ayrılan o verimli süre içinde, masadan ayrılmak için beş dakika bile bulamadık.

Tüm bu Mentor Clinic II koşuşturmacasından şikayetçi miyiz? Tabii ki hayır! Çünkü girişimcilerin her şeyden önce danışmanlığa ihtiyaçları olduğunu ve "her konuda" buna gereksinim duyduklarını Mentor Clinic'te bizzat görmüş olduk. Mentorluk görüşmeleri sonunda ise, GBA'nın mentorluk konusunda gelecekte atacağı adımları takip etme ve bu yolda onlarla birlikte yürüme kararı aldık.

300 girişimciye 35 mentordan dilediğiyle 20 dakika boyunca birebir görüşme fırsatı sunan Mentor Clinic II'nin girişimcilere rehberlik eden diğer mentorları ise; Emre Kurttepeli, Nevzat Aydın, Fırat İşbecer, Arif Akdağ, Cem Soysal, Melih Ödemiş, Haluk Elçi, Ömer Faruk Akarca, Ömer Hızıroğlu, Ayşe İnal, Orkun Tekin, Devrim Ziya Tavil, Fırat Yalçın, Orkun Saitoğlu, Robert Schwentker, Cenk Bayrakdar, Ziya Alemdar, Bora Yılmaz, Cem Baydar, Osman Ünsal, İbrahim Coşkuner, Duygu Eren, Burak Yaman, Murat Tortopoğlu, Bora Akman, Emre Özbek, Serkan Ünsal, Furkan Gül, Erman Turan, Kutlu Kazancı, Duygu Öktem, Elbruz Yılmaz, Aydın Birik ve Barış Ruacan gibi sektörün tanınmış isimleriydi.

PayPal bünyesinde Hızlandırıcı ve Geliştirici İlişkilerinden Sorumlu Direktör olarak görev yapan Robert Schwentker ise, Mentor Clinic için ABD'nin ünlü Silikon Vadisi'nden gelmiş ve küresel oyuncular arasında yer almak isteyen girişimcilerin ilgi odağı oldu.