Nasıl Yaparız / Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu
IBM
Panasonic
Teleperformance
Nokia
Pfizer
SAP
Grup Baby
Türk Eğitim Derneği
Call Center Life
Koruncuk
cpi
Homend
Mühendisname
Jack in the Box
Kagider
Pondr
Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu
GBA Mentor Clinic
Hedef "Hedef Kitle"
ÜNLÜ & Co
Eren Enerji
Simon-Kucher & Partners
Index Grup
Asus
Şat2
İş GYO
Oy ve Ötesi
Qualcomm
GalataSaray
Genç Başarı
TSPB
BELL
Girişimcilik Vakfı
Raika
Proline
MarjinalSosyal
Tüsiad
Tüted
HBT
UBER
AİFD
Açık Açık
GittiGidiyor
Alikev
BKM
LEGO
FODER
Hyatt Regency İstanbul Ataköy
Morhipo.com
Belki De Sensin
Dask
troy
Halk Yatırım
Hüsnü Özyeğin
ÖDED
Alzheimer Derneği
The Bodrum Cup
Çağrı Merkezleri Derneği
Eşitlik, Adalet, Kadın Zirvesi
Bayer
Kinesis
DİJİTAL CEO
CODAGE Paris
Invisalign
Multi
Selçuk Yaşar Ödülü
Klinik İmmünoloji Derneği
Timberland
PayU


Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu 'Çocuk Sorunları' için bir arada!

"Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu" 30 Nisan Çarşamba günü Elite World Hotels İstanbul'un ev sahipliğinde, Marjinal Porter Novelli'nin desteğiyle bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Çocuk sorununa dikkat çekmek, devlet kurumlarına ulaşarak, hazırlanan projeleri ve çözüm önerilerini hayata geçirmek ve güç birliği yaratmak amacıyla bir araya gelen Türkiye'nin önde gelen vakıf ve dernekleri arasında Açık Kapı Sosyal Sorumluluk Derneği, Aile Hukuku Derneği, AKUT Vakfı, Bebek Ruh Sağlığı Derneği, Çağdaş Eğitim Vakfı, Çelikel Eğitim Vakfı, Çift ve Aile Terapileri Derneği, Çocuk Hakları Zirvesi ve Kalkınma Derneği, Hayat Boyu Eğitim ve Şiddetle Mücadele Derneği Hayat Sende Gençlik Akademisi, Türk Psikologlar Derneği, Koruyucu Aile Evlat Edinme Derneği (KOREV), Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı ve Yaratıcı Çocuklar Derneği bulunuyor.

Çocukların eğitimleri, yoksunlukları, içinde bulunduğu yaşam risklerini düzeltmek ve bu konuda sadece çocukların üstün yararlarını gözetmek üzere siyaset üstü bir platform olarak, bilimsel çalışmalar ve uygulamalar yapmak üzere bir araya gelen platformun ilk toplantısında, farklı konularda çalışmak üzere kurulan Hukuk komitesi, Aile ve Alternatif Aile Komitesi, Risk Altındaki Çocuklar Komitesi, Çocuk Sağlığı Komitesi, Çocuk Eğitimi Komitesi, Uluslararası STK İlişkileri Komitesi ve Gençlik Komitesi yer bulunuyor.

Platform Genel Sekreteri ve Koruncuk Vakfı Mütevelli Üyesi İdil İncekara'nın açılış konuşmasını gerçekleştirdiği toplantıda, Koruncuk Vakfı Başkanı Avukat Figen Özbek, Eğitim Komitesi adına Çocuk Hakları Zirvesi ve Kalkınma Derneği'nden Ebrize Çeltikçi, Hukuk Komitesi adına Aile Hukuku Derneği Başkanı Prof. Dr. Bahadır Erdem, Aile ve Alternatif Aile komitesi adına Çift ve Aile Terapileri Derneği'nden Dr. Nuşin Sarımurat Baydemir, AKUT Vakfı Genel Müdürü Dr. Jülide Ergin ve Çağdaş Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Berrin Yoleri de birer konuşma yaptı.

Basın Yansımalarından:

Cumhuriyet Gazetesi Habertürk Gazetesi Radikal Gazetesi SOL Gazetesi Burası Çanakkale Gazetesi