Nasıl Yaparız / Multi
IBM
Panasonic
Teleperformance
Nokia
Pfizer
SAP
Grup Baby
Türk Eğitim Derneği
Call Center Life
Koruncuk
cpi
Homend
Mühendisname
Jack in the Box
Kagider
Pondr
Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu
GBA Mentor Clinic
Hedef "Hedef Kitle"
ÜNLÜ & Co
Eren Enerji
Simon-Kucher & Partners
Index Grup
Asus
Şat2
İş GYO
Oy ve Ötesi
Qualcomm
GalataSaray
Genç Başarı
TSPB
BELL
Girişimcilik Vakfı
Raika
Proline
MarjinalSosyal
Tüsiad
Tüted
HBT
UBER
AİFD
Açık Açık
GittiGidiyor
Alikev
BKM
LEGO
FODER
Hyatt Regency İstanbul Ataköy
Morhipo.com
Belki De Sensin
Dask
troy
Halk Yatırım
Hüsnü Özyeğin
ÖDED
Alzheimer Derneği
The Bodrum Cup
Çağrı Merkezleri Derneği
Eşitlik, Adalet, Kadın Zirvesi
Bayer
Kinesis
DİJİTAL CEO
CODAGE Paris
Invisalign
Multi
Selçuk Yaşar Ödülü
Klinik İmmünoloji Derneği
Timberland
PayU


Marmara Forum'da "dünyanın kahvesini" pişirdik!

Avrupa ve Türkiye'nin en önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketi olan Multi bünyesinde faaliyet gösteren 14 alışveriş merkezinden biri olan Marmara Forum, 17 Kasım 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen 2,5 tonluk Türk Kahvesi rekor denemesinde başarılı oldu. Rekor denemesinin tüm basın iletişimi, Marjinal Porter Novelli'nin Multi Türkiye'den sorumlu ekibi tarafından gerçekleştirildi.

Türkiye'den önce Bosna Hersek'e ait olan dünya rekoru, Guinness Dünya Rekorları organizasyonunun da onayının ardından, Marmara Forum tarafından Türk Kahvesi'nin ana vatanına getirilmiş olacak. Tam 2,5 tonluk dev bir cezvede pişirilen Türk Kahvesi ile gerçekleştirilen deneme, medyanın gündemini gerek canlı yayınlar gerekse özel röportajlarla yoğun bir biçimde meşgul etti.

Hazırlıkları sabah erken saatlerde başlayan, çalışmaların Guinness tarafından görevlendirilen hakem heyetince de adım adım izlendiği denemede, 90 kilo kahve ve 20 kilo şeker kullanıldı. Kahve pişirme işlemi başlamadan önce dev cezvenin tüm ölçümleri video ve fotoğraflarla kayıt altına alındı ve ölçümler bittikten sonra pişirme aşamasına geçildi. Alışveriş merkezi ziyaretçilerinin meraklı bakışları altında 1 metre 86 cm yüksekliğindeki dev cezvede pişen Türk kahvesi, son ölçümlerin de gerçekleştirilmesinin ardından misafirlere dağıtıldı. Toplam 25.000 bardak Türk kahvesinin dağıtıldığı bu ilgi çekici rekor denemesi, kayıtlara geçmek üzere Guinness'ten gelecek onayı bekliyor.

Aylar öncesinden bu özel denemenin iletişim dilini kurgulayarak başlayan çalışmalarımız, rekor günü Marmara Forum alışveriş merkezinde bizlerle olan gazeteci dostlarımızla geçirdiğimiz zamanı daha da keyifli kılarken, bizlere yaptığımız işi ne kadar çok sevdiğimizi bir kez daha hatırlatan özel anlar yaşattı. Sabahın erken saatlerinde başlayan hazırlıklara adım adım şahit olmak ve hepimizin hayatında önemli bir yeri bulunan Türk kahvesi adına gerçekleştirilen bir rekor denemesinin parçası olmak, Marjinal'in hafızasında, bir kez daha unutulmayacak izler bıraktı!