Arşiv / Alikev Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


ALİKEV, 12 koşucu ve köpek Runy ile birlikte iyilik peşinde koştu

16/5/2017

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) 12 koşucu ve Türkiye'nin iyilik peşinde koşan ilk köpeği Runny ile birlikte 13 Mayıs Cumartesi günü düzenlenen Bozcaada Yarı Maratonu ve 10 K Koşusu'ndaydı. Koşucuların tümü Düş Elçileri projesiyle, Ali İsmail'in “toplum için gençlik” düşünü devralmış gençlerin projelerine kaynak yarattı.

Ekim 2016'da başlatılan ve sayıları her geçen gün artan 63 gencin katılımı ile devam eden "Düş Elçileri" programıyla, gençler kendi toplumsal fayda yaratan projelerini üretmek için eğitimler alıyor, projeler hazırlıyor ve projelerde gönüllü olarak yer alıyorlar. Bozcaada'daki koşu kampanyalarıyla Düş Elçileri'nin üreteceği projeler için eğitim desteği ve finansal destek sağlanıyor ve her "Düş Elçisi" projesi en az 4 kişi tarafından sürdürülüyor.

Koşuyla aynı gün Düş Elçileri de uçurtmalarını doğa için uçurdu
ALİKEV Düş Elçisi olan gençler doğayla iç içe ve uyumlu bir yaşam felsefesiyle hareket ettiklerini ifade ediyor. Yaz aylarının başlamasıyla birlikte sahilleri dolduran ziyaretçilerin bıraktıkları çöplerin yarattığı kirliliğe dikkat çekmek için bir etkinlik düzenleyen Düş Elçileri, Samandağ Çevlik Sahili'ni temizleyerek topluma örnek olmakla kalmadı, “Doğa İçin Uçurtma” etkinliğiyle gençlik düşlerini de uçurtmalarla havalandırdı. 13 Mayıs'ta saat 10.00'da Hatay İli'nin Samandağ İlçesi'ne bağlı Çevlik Sahili'nde temizlikle başlayan etkinlik için, ALİKEV ve Düş Elçileri 15-25 yaş arasındaki katılımcılara ulaşım ve ücretsiz uçurtma sağladı.

Türkiye'nin iyilik peşinde koşan ilk köpeği: Runy!
Bozcaada'da Düş Elçileri yararına koşan koşucuların topladıkları bağışlarla halihazırda 57 öğrenciye burs veren, yüzlerce gencin daha iyi bir toplum yaratma hayallerine ve kişisel gelişimlerine destek veren ALİKEV bir ilke daha ev sahipliği yaptı. ALİKEV için koşanlar arasında 7 aylık bir köpek de vardı. ALİKEV Spor Kampanyaları Koçu ve ALİKEV yararına koşan Önder Yılman'ın köpeği Runy de ALİKEV yararına gençler için koşuya katıldı. Türkiye'nin iyilik peşinde koşan ilk köpeği Runy koşu sırasında yoğun ilgi gördü.

Bozcaada'da şimdiye kadar toplanan bağışlarla Düş Elçileri'nin geliştirdiği pek çok projenin daha hayata geçirilmesi olanağını yaratan kampanyaya 28 Mayıs'a kadar https://bagis.adimadim.org/alikev adresinden destek olunabilir.

Düş Elçileri hakkında
Düş Elçileri, 15-25 yaş aralığındaki aktif gençlerden oluşan, topluma fayda sağlayacak ve kendi kişisel gelişimlerini destekleyecek sosyal sorumluluk projeleri geliştiren bir gönüllülük programıdır. Düş Elçileri kendi sosyal sorumluluk projelerini üretmek için eğitimler alır, projelerini hayata geçirir ve projelerinde gönüllü olarak yer alır. Düş Elçileri; siyasi olarak tarafsız, her türlü ayrımcılığa karşı bir gençlik programı olarak gençliğin enerjisiyle topluma fayda sağlamak amacıyla çalışmalarını yürütür. ALİKEV, gençlerin daha önyargısız, daha çatışmasız, daha eşitlikçi ve daha sosyal bireyler haline gelmesi için çalışır ve düşlerini gerçekleştirmek isteyen gençlerin hayata geçireceği projeler için eğitim ve finansman desteği sağlar.