Arşiv / Alikev Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


Bozcaada'da 12 koşucu ve köpek Runy ALİKEV için koşuyor

14/5/2017

12 koşucu ve Türkiye'nin iyilik peşinde koşan ilk köpeği Runy, 13 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek Bozcaada Yarı Maratonu ve 10 K Koşusu'nda Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nın (ALİKEV) Düş Elçileri programını desteklemek için koşacak. Düş Elçileri programı gençlerin sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmelerine maddi ve manevi destek sağlıyor; gençlerin düşlerini hayata geçirmelerini teşvik ediyor.

Düş Elçileri, 15-25 arası gençlerin toplum yararına projelerine maddi ve manevi destek olmak amacıyla ALİKEV bünyesinde 2016 Ekim'de hayata geçirildi. Sayıları her geçen gün artan Düş Elçileri, şimdiden pek çok projeye imza attı. “Gençler İsterse Düşler Gelecek Olur” mottosuyla yola çıkan ALİKEV Düş Elçileri, kendi toplum yararına projelerini üretmek için eğitimler alıyor, projeleri hazırlıyor ve projelerde gönüllü olarak yer alıyorlar. Bozcaada'da koşucular, bireysel kampanyalarıyla ALİKEV Düş Elçileri projelerine kaynak yaratacaklar.

Türkiye'nin iyilik peşinde koşan ilk köpeği: Runy!
ALİKEV, Bozcaada'da bir ilke de ev sahipliği yapıyor. Türkiye'nin iyilik peşinde koşan ilk köpeği Runy de ALİKEV'in Düş Elçileri için Bozcaada'da koşacak. Bozcaada koşusu için koşucu Önder Yılman ile antrenmanlar yapan Runy, sosyal medya hesabında ALİKEV'e desteğini şöyle duyurdu: “Sen de iyilik peşinde koşan bu yavru köpeğin kampanyasına destek olursan, Türkiye'de ilk kez gerçekleşen bu kampanyanın parçası olarak, Ali İsmail ve gençlerin düşlerine ortaklık edersen çok mutlu olur, daha iyi koşarım; kuyruğumu senin için sallarım".

İyilik Koşusu 13 Mayıs'ta
Koşu, 13 Mayıs Cumartesi Saat: 11.00'da Bozcaada'da gerçekleşecek. Koşucuların ALİKEV'e destek için bireysel olarak başlattıkları kampanyalara ise 28 Mayıs'a kadar destek olunabilecek.