Arşiv / Tüsiad Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


Avrupa Özel Sektör Zirvesi Malta'da Düzenleniyor

4/5/2017

Avrupa özel sektörünün temsil kuruluşu BUSINESSEUROPE’un üyeleri 4-5 Mayıs tarihlerinde AB Dönem Başkanlığı’nı yürütmekte olan Malta’da biraraya gelecek.

Toplantıya BUSINESSEUROPE üyesi olan TÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı Erol BİLECİK; BUSINESSEUROPE İcra Kurulu Üyesi, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Dr. Bahadır Kaleağası ve TÜSİAD-TİSK AB Temsilcisi Dilek Aydın katılacak.

Malta Zirvesi’nin gündeminde AB’nin ekonomik ve kurumsal reformu, BREXIT, ABD-Çin-Japonya- Rusya ilişkileri yer alacak.

TÜSİAD zirve kapsamında, 16 Nisan tarihli referandumun ardından kamuoyu ile paylaştığı basın bildirisi doğrultusunda Türkiye-AB ilişkileri üzerine görüşlerini paylaşacak. Türkiye’nin AB ile olan katılım ortaklığının kurumsal yapısı çerçevesinde mevcut Gümrük Birliği’nin geliştirilmesi, dijital ekonomi, enerji ve güvenlik konularında işbirliği konuları bu yönde gündeme gelecek.

Merkezi Brüksel’de bulunan ve Avrupa özel sektörünün temsilcisi olarak kabul edilen BUSINESSEUROPE’un (Avrupa İş Dünyası Konfederasyonu) üyeleri Almanya’dan BDI ve BDA, Fransa’dan MEDEF ve İngiltere’den CBI gibi her Avrupa ülkesinin önde gelen bağımsız özel sektör kuruluşlarıdır. Türkiye'den TÜSİAD ve TİSK BUSINESSEUROPE 'un tam üyesidir