Arşiv / Multi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


Forum Çamlık'ın “Doğa Kendine Döneni Sever” projesi bu yıl da devam ediyor

26/4/2017

Forum Çamlık'ın 2010 yılından bu yana düzenlediği “Doğa Kendisine Geri Döneni Sever” projesi kapsamında eski elektronik eşyalar, DOÇEV desteğiyle geri dönüşüme kazandırılıyor. 27 Nisan Perşembe (yarın) sabah 11:00'de Denizli Çınar Lions Kulübü ve DOÇEV ile birlikte Forum Çamlık'ta “elektronik attığın geri dönüşüme kazandırılması” etkinliği gerçekleştirilecek.

Denizli'nin alışveriş ve yaşam merkezi Forum Çamlık, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle dünyamızın geleceği adına çevreye olumlu katkılarda bulunmaya bu yıl da devam ediyor.

Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV) ile Çınar Lions Kulübü desteğiyle gerçekleştirilen “Doğa Kendisine Geri Döneni Sever” projesi kapsamında elektronik aletleri geri dönüşüme kazandırma konusunda toplumda farkındalık yaratmak amaçlanıyor. Etkinliklerde, elektronik cihaz ve beyaz eşyaların kullanım alanlarının genişlemesi sonucunda elektronik atık çöplüklerinin oluşmasının doğaya verdiği zarara ve bu zararı önlemek için bu atıkları geri dönüşümle değerlendirmenin önemine vurgu yapılıyor.

Bu amaçla 27 Nisan Perşembe günü, Denizli Çınar Lions Kulübü ve DOÇEV ile birlikte saat 11.00'de AVM'nin zemin katında çocuklar, elektronik attığın geri dönüşüme kazandırılması konusunda bilgilendirilecek. Etkinlik kapsamında sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Proje kapsamında geçtiğimiz yıllarda naylon torba yerine bez poşet kullanımını teşvik etmek adına Denizli Devlet Hastanesi, Çevre Gönüllüleri ve Kadın ve Çevre Derneği'yle birlikte 7 günde 10 bin bez poşet dağıtılmıştı.

İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr