Arşiv / Metric Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


TEB Cetelem'in pazarlama ekibinin aylık 4 güne varan rapor çalışmaları yarım güne düştü

12/4/2017

Türkiye'nin önde gelen tüketici finansmanı şirketlerinden TEB Cetelem, METRIC'in danışmanlığında görselliği artırılmış ve kullanımı basitleştirilmiş yeni raporlama platformuna geçti. Yeni altyapı ile pazarlama ekibinin aylık 4 güne varan rapor çalışmaları yarım güne düşürülürken tahsis ekibi için de aylık 2 gün kazanç sağlandı.

30 ülkede, 29 bin çalışanı ile Avrupa'nın en büyük tüketici finansman şirketlerinden BNP Paribas Personal Finance'ın yüzde 80 ortağı olduğu TEB Finansman AŞ (TEB Cetelem), raporlama altyapısını METRIC danışmanlığında yeniledi. Hayata geçirilen proje ile SAP BusinessObjects (BO) iş zekası platformunun 4.1 versiyonuna geçen TEB Cetelem en son teknolojilere uyumlu ve daha görsel bir raporlama altyapısına kavuştu.

TEB Cetelem, raporlama sürecini hızlandırmak ve daha da basitleştirmek için METRIC ile bir çalışma başlattı. Yaklaşık 2 ay süren çalışmanın ardından TEB Cetelem, raporlama süreçlerinde performans artışı yaşarken aynı zamanda sayısı 3 bin 600'ü bulan raporları 270'e kadar düşürerek bunları yeni altyapıya taşıdı. Yeni altyapı ile çalışanlar, daha stabil bir ortamda daha performanslı raporlama yapabilirken aynı zamanda 4.1'in üstün özelliklerinden biri olan görselliği öne çıkarılmış raporlar da hazırlayabilir duruma geldi. Raporlama süreçlerinin tamamen BO üzerine taşınmasının yanı sıra birden fazla birimin kullandığı raporlar için rapor ve ünite bazlı yetkilendirme yapılabilirken rapor portföyü doğrudan BO üzerinden çekilebilir hale de getirildi. Tüm bunların yanı sıra pazarlama ekibinin aylık 4 güne varan rapor çalışmaları yarım güne düşürülürken tahsis ekibi için ise aylık 2 gün kazanç sağlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan TEB Cetelem Sistem Geliştirme Müdürü Selma Yaldız, “METRIC ile 2011 yılından bu yana birlikte çalışıyoruz. O dönemden itibaren BO raporlama konusunda vizyoner yaklaşımından ve danışmanlığından memnun kaldığımız için bu projede de kendileri ile birlikte çalıştık. METRIC ile hayata geçirdiğimiz yeni projemiz sayesinde daha verimli ve performanslı bir alt yapıya sahip olmakla kalmadık, aynı zamanda geçiş sırasında yapılan analiz çalışmaları ile iş süreçlerimizi daha da iyi bir hale getirdik. Ayrıca SDK geliştirmeleri sayesinde kurum içinde kendi geliştirdiğimiz uygulamaları da sisteme entegre edebiliyoruz.” dedi.

METRIC Çözüm Mimarı Mustafa Saka ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “METRIC olarak kurduğumuz bu yeni altyapı sayesinde TEB Cetelem, kurum içinde ürettiği verileri rahatlıkla kullanabilecek ve bu verileri daha verimli bir şekilde iş süreçlerinin bir parçası haline getirebilecek. Hayata geçirdiği projeler ve geliştirdiği uygulamaları ile Türkiye'nin önde gelen tüketici finansmanı şirketlerinden birine dönüşmüş olan TEB Cetelem'e güçlü bir raporlama altyapısına geçiş konusunda vermiş olduğumuz destekten dolayı mutluluk duyuyoruz.”


İlgili Kişi:
Esra Şavkın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71 /0537 858 85 49
esras@marjinal.com.tr