Arşiv / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


Eskişehirli müzikseverler TED Senfoni Orkestrası'yla müziğe doydu

10/4/2017

Şef Ahmet Ünlü yönetimindeki TED Senfoni Orkestrası, 8 Nisan'da, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde müzikseverlerle buluştu. Soprano Tuğba Mankal Dekak ve Tenor Emrah Sözer eşliğindeki orkestra, Eskişehirli müzikseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

Öğrencilik yıllarında TED Ankara Koleji Nefesli Sazlar Orkestrası'nda görev yapan TED Ankara Koleji mezunlarının, 2007 yılında bir araya gelerek kurduğu TED Ankara Koleji Mezunları Orkestrası ilk konserini 2008'de ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde verdi. Mezunlar Orkestrası, 2010 yılından itibaren, bünyesine yaylı enstrümanları katarak senfonik bir yapıya kavuştu ve Türk Eğitim Derneği çatısı altında TED Senfoni Orkestrası adını aldı. Orkestranın genel müzik direktörlüğünü Ahmet Ünlü üstleniyor.

Türkiye'nin ilk ve tek amatör senfoni orkestrası
TED Senfoni Orkestrası, profesyonel müzik eğitimi almamış TED Okulları mezunlarından oluşan, Türkiye'nin ilk ve tek amatör senfoni orkestrası olma özelliğini taşıyor. TED Ankara Koleji'nin 80. Yıl Oratoryosu'nu seslendiren orkestra, Türk Eğitim Derneği'nin 85. yılı onuruna düzenlenen 85 Dakikada 85. Yıl etkinliğinde de görev aldı. Orkestra ayrıca Zülfü Livaneli, Murat Karahan ve Güvenç Dağüstün gibi ülkemizin değerli seslerine eşlik etti.

İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli
0530 940 34 89
cumhurk@marjinal.com.tr