Arşiv / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


TED Senfoni Orkestrası 8 Nisan'da Eskişehir'de

4/4/2017

Türk Eğitim Derneği, TED Senfoni Orkestrası konserleriyle müzikseverlerle buluşmaya ve kültür ve sanatı desteklemeye devam ediyor. Şef Ahmet Ünlü yönetimindeki TED Senfoni Orkestrası, 8 Nisan'da, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kültür Merkezi'nde olacak. Orkestra, Soprano Tuğba Mankal Dekak ve Tenor Emrah Sözer eşliğinde, Eskişehirli müzikseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

Şef Ahmet Ünlü yönetimindeki TED Senfoni Orkestrası, Soprano Tuğba Mankal Dekak ve Tenor Emrah Sözer eşliğinde, benzersiz bir müzik ziyafeti sunacak. Öğrencilik yıllarında TED Ankara Koleji Nefesli Sazlar Orkestrası'nda görev yapan TED Ankara Koleji mezunlarının, 2007 yılında bir araya gelerek kurduğu TED Ankara Koleji Mezunları Orkestrası ilk konserini 2008'de ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde verdi. Mezunlar Orkestrası, 2010 yılından itibaren, bünyesine yaylı enstrümanları katarak senfonik bir yapıya kavuştu ve Türk Eğitim Derneği çatısı altında TED Senfoni Orkestrası adını aldı. Orkestranın genel müzik direktörlüğünü Ahmet Ünlü üstleniyor.

Türkiye'nin ilk ve tek amatör senfoni orkestrası
TED Senfoni Orkestrası, profesyonel müzik eğitimi almamış TED Okulları mezunlarından oluşan, Türkiye'nin ilk ve tek amatör senfoni orkestrası olma özelliğini taşıyor. TED Ankara Koleji'nin 80. Yıl Oratoryosu'nu seslendiren orkestra, Türk Eğitim Derneği'nin 85. yılı onuruna düzenlenen 85 Dakikada 85. Yıl etkinliğinde de görev aldı. Orkestra ayrıca Zülfü Livaneli, Murat Karahan ve Güvenç Dağüstün gibi ülkemizin değerli seslerine eşlik etti.

TED Senfoni Orkestrası İzmir Konseri
Tarih: 8 Nisan 2017
Yer: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kültür Merkezi
Şef: Ahmet Ünlü
Solistler: Tuğba Mankal Dekak (Soprano)
Emrah Sözer (Tenor)


İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli
0530 940 34 89
cumhurk@marjinal.com.tr