Arşiv / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


Panasonic, akıllı teknoloji çözümlerinden oluşan bağlı havalimanı konseptini tanıttı

24/3/2017

2017'de piyasaya sürülecek olan LinkRay platformu sayesinde, onlarca insan bilgi ekranlarından ve LED ışıklarından akıllı telefonlarına kendi dillerinde eş zamanlı olarak bilgiler alabilecek. Bu sayede, havalimanlarındaki bilgi ekranları birden çok dilde uçuş bilgisi bağlantıları içerebilecek.

Ayrıca havalimanlarındaki terminal binalarının yerel olarak haritalarının çıkarılmasına ve bu binalarda yön bulmaya yardımcı olabilen HD Beacon teknolojisi ile örneğin havalimanı çalışanları veya sınırlı hareketliliğe sahip kişiler mobil cihazlarını kullanarak en yakın kapıya hızla gidebilecekleri elektrikli araçları bulabilecekler.

Havalimanlarındaki perakende kuruluşları içinse Panasonic, müşterileri çekecek vitrin görünümleri oluşturmak için projeksiyon teknolojisinden yararlanan dijital cam çözümünü tanıttı.

Öte yandan havalimanlarındaki araçlar altyapı ile iletişim kurarak sistemlere erişime sahip olacak. Hava araçlarıyla çarpışma gibi büyük maddi zararlar doğuran durumların da böylelikle önüne geçilmiş olacak.

Panasonic, havalimanı lojistik merkezi alanında da barkod teknolojisiyle parsel bilgilerini doğrudan parseller üzerine yansıtarak uzaktaki çalışanların tek bakışta görmesini sağlayan Parcel Picking Director'ı da tanıttı.

Kuruluşların bagaj konteyneri, treyler ve vagon gibi hareketli varlıkların dağıtımını izlemelerini ve optimize etmelerini sağlayan Panasonic Media Track, havalimanlarındaki yer hizmetleri için geliştirildi. Akıllı Depo Yazılımları (iWS) da CCTV kameraları ile yazılımları kullanarak kayıp parsel ve bagajları güvenlik kayıtlarında elle saatler boyunca aramak yerine dakikalar içinde bulabilecek.

Panasonic System Solutions Avrupa Genel Müdürü Tony O'Brien, "Bağlı, akıllı teknoloji çözümlerimizin hava taşımacılığı endüstrisi için çok uygun olduğunun bilincindeyiz." "Araştırmalarımız, daha iyi bağlantı ve bilgi paylaşımı aracılığıyla yolcu deneyimini artırmanın bu sektörde önemli bir itici güç olduğunu gösteriyor" diyor.

Detaylı bilgi için http://business.panasonic.com.tr adresini ziyaret edin.

İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr
0212 219 29 71

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında

Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, Yayın & ProAV ve Endüstriyel Medikal vizyon kameraları, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler, dayanıklı mobil bilgisayarlar ve yangın alarm çözümleri yer almaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.

PSCEU beş ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
• Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
• Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2014 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %70,1 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %57,1 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2015).
• Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri.
• Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri, erişim kontrolü, davetsiz misafir alarmları ve yangın alarm sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %43,9 pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Ocak-Mart 2015) D-Cinema hariç)