Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


İnternetten en çok yabancı dil eğitimi kitapları satın alıyoruz

14/11/2016

Avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan Türkiye'de e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor'un yayınladığı rakamlar, Türkiye'nin en çok hangi kitapları okuduğunu ortaya çıkardı.

Tüketiciler artık geçmişte olduğundan çok daha fazla internet üzerinden kitap alıyor. Bunda e-ticaretin sunduğu uygun fiyat avantajları, farklı ödeme seçenekleri, hızlı kargo imkanı ve kitaplar ile ilgili yapılan yorumlar önemli rol oynuyor. GittiGidiyor'un yayınladığı rakamlar da e-ticaret dünyasında kitap satışlarının büyük artışını ortaya koyuyor.

GittiGidiyor'un 2015 ve 2016 Eylül-Ekim aylarını kapsayan verilerine göre online tüketiciler en çok yabancı dil öğrenimi ile ilgili kitapları satın alıyor. Bu kategorideki kitapların satışları geçen yıl ile kıyaslandığında adet bazında yüzde 782'lik bir artış gösterdi. Bu kategoriyi takip eden “Hikaye & Öykü” kategorisi ise yüzde 202 oranında büyüdü.

Yüzde 182 artış kaydeden “Eğitim Kitapları” kategorisi üçüncü olurken yüzde 179 büyüme gösteren “Test Kitapları” dördüncü oldu. “Sağlıklı Yaşam” kitapları ise yüzde 131'lik büyüme oranı ile beşinci sırada yer aldı.

GittiGidiyor üzerinden satılan farklı kategorilerde kitap ve dergilere ulaşmak için:
http://www.gittigidiyor.com/kitap-dergi

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71