Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


Kasada beklemeden, ağır taşımadan tek tıkla kolay alışveriş GittiGidiyor’da!

15/10/2016

İnternet üzerinden market alışverişine olan ilgi gün geçtikçe artıyor. GittiGidiyor verilerine göre, 2016 yılının ilk 9 ayında satılan çamaşır deterjanı adet bazında geçen yılın aynı dönemine kıyasla %418’lik bir büyüme sergiliyor.

Bilgisayar başında market alışverişi yaygınlaşıyor. Büyük şehirlerin hızlı temposunda yorulan, yük taşımak ve markette çok vakit harcamak istemeyenlerin ihtiyacı olan ürünler artık tek tıkla evlere ulaştırılıyor. Üstelik avantajlı fiyatlarla, özel paket indirimleriyle ve ücretsiz kargo seçeneğiyle.

Ayda yaklaşık 40 milyon kişinin ziyaret ettiği, Türkiye’de e-ticaretin ev sahibi olan GittiGidiyor’un yayınladığı veriler, Türkiye’de temel ev ihtiyaçlarının da internetten alındığını ortaya koyuyor.

GittiGidiyor’un gıdadan temizlik ürünlerine, kozmetikten bebek ürünlerine kadar birçok ürünün yer aldığı süpermarket kategorisinde, bu yılın ilk 9 ayında satılan ürün sayısı geçen yılın aynı dönemine kıyasla %136 oranında artarken; satış hacim bazında büyüme de %145’lere ulaştı.

Süpermarket kategorisinde en çok büyüme ise çamaşır deterjanı alt kategorisinde gerçekleşti. 2016 yılının ilk 9 ayında satılan çamaşır deterjanı adet bazında 2015 yılının ilk 9 ayına kıyasla %418’lik bir büyüme gösterdi, hacim bazında büyüme ise tam %601 oldu. Çamaşır deterjanını takip eden bulaşık deterjanı ise GittiGidiyor’da aynı dönemler baz alındığında adet bazında %168, hacim bazında %188 arttı.

Ücretsiz kargo ve anlık indirimler cezbediyor
GittiGidiyor’un süpermarket kategorisinde birçok ürün, “aynı gün ücretsiz kargo” seçeneği ile sunuluyor. Kategoriye özel indirimler, online satışa özel fiyat ve paketler de internetten market alışverişi yapmanın cazibesini arttırıyor.

GittiGidiyor Süpermarket kategorisinde yer alan ürünler için:
http://www.gittigidiyor.com/supermarket

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71