Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


GittiGidiyor’dan sosyal medyada bir ilk

9/9/2016

Türkiye’de e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor yenilikçi bir ilke daha imza atarak sektörde ilk kez Instagram Stories üzerinden önemli bir lansmanı takipçileri ile eşzamanlı olarak paylaştı.

7 Eylül Çarşamba günü GittiGidiyor Blog’un teknoloji editörü Erdal Kaplanseren’in sunduğu hikayeler 24 saat içerisinde yaklaşık 50 bin kişi tarafından izlendi.

Instagram’a gelen yeni güncelleme ile Stories (Hikayeler) özelliğini kullanan kullanıcılar, artık 24 saat sonra kaybolan videolar veya fotoğraflar paylaşabiliyor. Sosyal medyayı en aktif şekilde kullanan şirketlerden biri olan GittiGidiyor’un bu güncellemeyi, pazarlama yöntemi açısından Türkiye’de ilk kez kullanan firmalardan biri olması, müşterileri ile her kanaldan iletişime verdiği önemin bir yansıması olarak değerlendiriliyor.

Sosyal medya kanallarındaki toplam takipçi sayısı 2,5 milyon sınırına yaklaşan GittiGidiyor’un takipçilerine ulaşmak için kullandığı bir diğer yol da içerik videoları. Video ve içerik pazarlamasına oldukça önem veren GittiGidiyor’un, Youtube üzerinde ve kendi sitesinde Blog TV adında bir kanalı bulunmakta. Farklı kategorilerde ayda ortalama 20 video içerik üreten GittiGidiyor, bu videolar ile aylık ortalama 5 milyon kişiye ulaşırken Youtube, Facebook ve Instagram mecralarında aylık ortalama 1,5 milyon izlenme elde ediyor.

GittiGidiyor’un video içeriklerini takip etmek için Youtube kanalını ziyaret edebilir ve abone olabilirsiniz:

https://www.youtube.com/user/GittiGidiyorcom

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71