Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


GittiGidiyor’un “Hangi Futbolcusun?” testinde en büyük pay Cristiano Ronaldo’nun

26/7/2016

GittiGidiyor tarafından Euro 2016’ya özel olarak hazırlanan “Hangi Futbolcusun?” testine yaklaşık 161 bin katılım oldu. Futbol stili ve alışkanlıklar ile ilgili sorular sonucunda eşleştirme yapılan testte Cristiano Ronaldo kullanıcıların en çok eşleştiği futbolcu oldu.

Türkiye’de e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor, Avrupa futbolunun milli takımlar düzeyindeki en büyük kupası olan 2016 Avrupa Şampiyonası’na özel olarak sosyal anket servisi Poltio.com üzerinden hazırladığı “Hangi Futbolcusun?” konulu testin sonuçlarını açıkladı.

Euro 2016 boyunca katılımcılara açık olan teste yaklaşık 161 bin katılım oldu. “Çalım atmayı sever misiniz?”, “Hangi pozisyonda oynamayı tercih edersiniz?”, “Futboldan kazandığınız parayla ne satın alırsınız?”, “Hakem hatalı bir karar verdiğinde tepkiniz ne olur?” gibi karakter ve stil tabanlı sorularla katılımcıları futbolcu profilleriyle eşleştiren teste, turnuvayı kazanan Portekiz takımının yıldız oyuncusu ve kaptanı Cristiano Ronaldo damgasını vurdu. Teste katılanların %25’i Cristiano Ronaldo sonucuna ulaşırken, Portekizli yıldızı %18 ile Galler kaptanı Gareth Bale ve %13 ile Bayern Münih’in Polonyalı oyuncusu Robert Lewandowski takip etti.

Test katılımcılarının %46’sı tercih ettiği futbol pozisyonu olarak “forvet” yanıtını verirken, çalım atmayı sevenlerin oranı da %86 olarak ölçüldü. Tartışmalı bir pozisyon sonrası hakeme itiraz edeceğini belirtenlerin oranı %57 civarında iken, katılımcıların %63’ü futbolcu olduklarında hemen spor bir araba satın almayı tercih edeceğini belirtti.

24 takımın altı grupta mücadele ettiği ve zorlu maçlara sahne olan Euro 2016 sona erse de futbol heyecanı GittiGidiyor’un kampanya sayfalarında devam ediyor. Günde 1,5 milyonu aşkın kişinin ziyaret ettiği site, yayına aldığı özel sayfada giyimden elektroniğe yüzlerce ürünü özel fiyatlarla futbol severlerle buluşturuyor.

Avrupa Futbol Şampiyonası’nın heyecanını alışverişe taşıyan kampanya için:
http://www.gittigidiyor.com/kampanya/euro-2016

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr