Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


GittiGidiyor üyeleri, Euro 2016 finalinin adını koydu!

21/6/2016

GittiGidiyor tarafından yapılan “Avrupa Şampiyonası Araştırması”na göre final karşılaşmasında Almanya ile İspanya’nın karşı karşıya geleceği tahmininde bulunan katılımcılar, şampiyonanın en stil sahibi futbolcusu olarak Ronaldo’yu gösterdi.

Türkiye’nin e-ticaret ev sahibi GittiGidiyor, şampiyonaya özel yüzlerce marka ve ürünün yer aldığı bir kampanya başlatırken diğer yandan “Avrupa Şampiyonası Araştırması” gerçekleştirerek GittiGidiyor üyelerine tahminlerini sordu.

2.843 kişinin katıldığı ankette katılımcıların yüzde 46 ile neredeyse yarısı kupayı Almanya’nın alacağını belirtirken 10 Temmuz Pazar günü yapılacak final karşılaşmasında ise Almanya ile İspanya’nın karşı karşıya geleceği tahmininde bulundu. Katılımcılar, “Finali hangi takımlar onar?” sorusuna yüzde 74 Almanya, yüzde 34 İspanya yanıtını verdi.

Cristiano Ronaldo bu şampiyonada da zirvede
Portekiz Millî Futbol Takımı’nın yıldız oyuncusu Cristiano Ronaldo yüzde 28 oy oranı ile en favori futbolcu seçildi. “Şampiyonanın gol kralı kim olur?” sorusuna verilen yanıtlarda da sonuç değişmedi. Katılımcıların yüzde 27’si Ronaldo’nun gol kralı olacağını tahmin ederken onu sırasıyla yüzde 15 ve yüzde 14 oy oranları ile Almanya Milli Takımı’nın forvet oyuncuları Mario Gomez ve Thomas Müller izledi.

Mesut Özil asist kralı olur
Katılımcıların asist kralı olacağını tahmin ettiği isim ise yüzde 36 ile Almanya Milli Takımı’nın Türk asıllı futbolcusu Mesut Özil olurken ikinci sırada yüzde 15 ile İspanyol millî futbolcu Andres Iniesta yer aldı.

Şampiyonanın en stil sahibi futbolcusu
GittiGidiyor’un anketine göre katılımcıların en stil sahibi futbolcu olarak gördüğü isim Cristiano Ronaldo oldu. Yüzde 54 oy oranı ile ilk sırada yer alan Ronaldo’yu takip eden isimler ise sırasıyla yüzde 18 ile İsveçli milli futbolcu Zlatan Ibrahimovic ve yüzde 14 ile Portekizli millî futbolcu Ricardo Quaresma oldu.

Euro 2016’ya özel ürünler GittiGidiyor’da
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Fransa'nın ev sahipliğinde tüm heyecanı ile devam ederken GittiGidiyor, futbol severlerinin bu heyecanı doyasıya yaşamaları için özel bir kampanyaya da imza attı. Günde 1,5 milyonu aşkın kişinin ziyaret ettiği site, yayına aldığı özel sayfada giyimden elektroniğe yüzlerce ürünü özel fiyatlarla futbol severlerle buluşturuyor.

Stadyum heyecanını evlerine taşımak isteyenler için televizyonlar ve ses sistemleri, gönül verilen takımların her yaşa uygun formaları gibi birçok ürünün yer aldığı bu özel sayfada GittiGidiyor Blog’un futbol ile zenginleştirilmiş içerikleri de ziyaretçilere hem futbol ile ilgili bilgileri hem de alışveriş tavsiyelerini bir arada sunuyor. Bununla da yetinmeyen GittiGidiyor, sosyal anket platformu Poltio ile futbola gönül verenlere keyfi alacakları “Futbolcu olsanız kim olurdunuz?” isimli eğlenceli bir test de yapıyor.

Avrupa Futbol Şampiyonası’nın heyecanını daha da artıran kampanya için:
http://www.gittigidiyor.com/kampanya/euro-2016

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr