Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


Her nefes alışınızda bir ürün satan site!

10/5/2016

Türkiye’nin en çok tercih edilen e-ticaret sitesi GittiGidiyor , 2016 yılının ilk çeyreğinde aylık ortalama 38 milyon ziyaret alırken, geçen yılın ilk çeyreğine göre mobil büyüme oranını da %181’e çıkardı.

Dünyanın önde gelen pazaryeri eBay'in şirketi GittiGidiyor, 2016 yılının Ocak-Mart dönemini kapsayan ilk çeyrek rakamlarını açıkladı. GittiGidiyor’da, 2016’nın ilk çeyrek verilerine göre ortalama 38 milyon ziyaretçi sayısı ile 812 milyon sayfa görüntülendi. Toplam üye sayısını yaklaşık 15 milyona yükselten GittiGidiyor’un ilk üç ayındaki toplam ziyaret ise yaklaşık 114 milyon oldu.

Mobilde büyümeyi ikiye katladı
Her an her yerde alışveriş yapmaya olanak tanıyan mobil site, tablet ve cep telefonu uygulamalarıyla mobil ticarette de yenilenmeye ve öncülük etmeye devam eden Türkiye’nin e-ticaret ev sahibi GittiGidiyor, 2016 ilk çeyreğinde 2015 ilk çeyreğe göre mobil büyüme oranını %181’e çıkarma başarısını da gösterdi. 2016 ilk çeyreğinde toplam trafiğinin %57’si mobilden gelen GittiGidiyor’un mobil uygulaması ise şu ana kadar 3,4 milyon kez indirildi.

Her nefes alışımızda 1 ürün satılıyor
Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı GittiGidiyor’da bu yılın ilk üç ayında en çok satış yapan ilk 3 ana kategori, Cep Telefonu & Aksesuar, Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri ve Ses & Görüntü Sistemleri oldu. 2015’te en çok Pazartesi günlerinde alışveriş yapılan GittiGidiyor’da bu yılın ilk çeyreğinde koltuğu Salı günü devraldı. İlk çeyrekte kredi kartı ile ödeme oranı %93 oldu.

“GittiGidiyor’un büyümesi Türkiye’nin büyümesidir”
Türkiye’de e-ticaret sektörüne ev sahipliği yapma misyonu ile hareket ettiklerini belirten GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı; “GittiGidiyor olarak amacımız ülkemizde e-ticaret sektörünün sahip olduğu büyük potansiyeli ortaya çıkarmaktır. Bu sorumluluğun bilinci ile hayata geçirdiğimiz projeler sayesinde hız kesmeden büyümeye ve e-ticaret sektörünü büyütmeye devam ediyoruz. 15 yıldır Türkiye’nin her bölgesindeki satıcı ve alıcıları buluşturduk. Bu yıl bu çıtayı daha da yükselterek, Türkiye’deki satıcıların dünyaya açılan kapısı olacağız. 2016 yılı içinde hayata geçirmeyi planladığımız projemiz ile artık ülkemizdeki satıcılar, ürünlerini GittiGidiyor üzerinden tüm dünyaya satabilecek.” dedi.

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr