Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


Batman mi Superman mi? Tarafını GittiGidiyor’da seç!

31/3/2016

Tarihte ilk kez beyaz perdede karşı karşıya gelen Batman ve Superman karakterleri GittiGidiyor’un kampanyasında buluşurken 2 bin kişinin katıldığı araştırmada Türkiye’de en sevilen süper kahraman belli oldu!

GittiGidiyor, Türkiye’de 25 Mart Cuma günü vizyona giren “Batman v Superman: Adaletin Şafağı” filmine özel kampanya başlattı.

“Tarafını Seç” sloganı ile bu iki süper kahramanın hayranlarına seslenen kampanyada, Gotham şehrinin koruyucusu Batman’in tarafında olanlar ile gücün ve hızın kahramanı Superman’i destekleyenler beğendikleri ürünlerde 75 TL ve üzeri alışverişlerine 15 TL anında indirim kazanacak. GittiGidiyor’un yayına aldığı özel kampanya sayfasında özel tasarım ürünlerinin yanı sıra film hakkında en güncel blog yazıları da yer alıyor.

Türkiye’de en sevilen kahraman: Superman
Öte yandan Türkiye’nin en büyük izinli veritabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight’ın GittiGidiyor için yaptığı “Süper Kahramanlar Araştırması”nda katılımcılara hangi kahramanları sevdikleri, “Batman v Superman: Adaletin Şafağı” filmine gitmeyi düşünüp düşünmedikleri soruldu.

Türkiye temsili, ABC1C2DE sosyo-ekonomik segmente mensup 2 bin 36 kişinin katılımı ile online olarak tamamlanan araştırmaya göre en sevilen süper kahramanlar sıralamasında yüzde 32 ile birinci sırada Superman yer aldı. Spiderman’in yüzde 18 ile ikinci, Batman’in ise yüzde 17 ile üçüncü olduğu araştırmada Demir Adam yüzde 9 oy oranı ile dördüncü Wolverine yüzde 8 ile beşinci sırada yer aldı. Yüzde 5 ve 6 oranlarla oylanan diğer süper kahramanlar ise sırasıyla Hulk, Ms. Marvel ve Deadpool oldu. Sonuncu sırada yüzde 2 oy oranı ile Kaptan Amerika bulunuyor.

İkili karşılaşmada tutulan taraf yine Superman
Araştırmada katılımcılarına “Batman v Superman: Adaletin Şafağı” filmine gitmeyi düşünüp düşünmedikleri sorulduğunda yüzde 74’ünün filme gitmeyi planladığı tespit edildi. Katılımcılara Superman ve Batman’den hangisinin tarafını tuttukları sorulduğunda ise katılımcıların yüzde 63’ü Superman yanıtını verdi.

Batman ile Superman neden karşı karşıya?
Dünyayı General Zod’un ve arkadaşlarının istilalarından kurtardığı için ilahlaştırılan Superman, bazı kesimler tarafından bir anlamda iktidar yozlaşması yaşadığı iddiasıyla karanlık tarafa geçmiş ve insanlığı kışkırtmış sayılıyor. Böylece yeni düşmanlar ediniyor. Bu düşmanlardan biri de Batman. Kimin iyi kimin kötü olduğu konusunda kafa karışıklığı yaratması nedeniyle film merakı da arttırıyor.

“Çelik Adam” filminin yönetmeni Zack Snyder tarafından yönetilen filmde Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, ve Gal Gadot gibi yıldızlar oynuyor.

GittiGidiyor’un indirim dışında film hakkında en güncel blog yazılarına yer verdiği özel kampanya sayfasına ulaşmak için: http://www.gittigidiyor.com/kampanya/batman-vs-superman

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr