Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


E-ticaret kategorisinde Aralık ayının lideri GittiGidiyor!

16/2/2016

Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması* (IAB) Aralık 2015 sonuçlarına göre GittiGidiyor, ülke geneli e-ticaret kategorisinde Türkiye’nin tercih ettiği e-ticaret siteleri arasında ilk sırada yer aldı.

Türkiye’deki internet sitelerinin gerçek kullanıcı sayılarını (Real User), internet kullanıcı aktivitelerini (sayfa görüntülenme, süre, ziyaret sayısı vb.) ve kullanıcıların sosyo-demografik profillerini tespit etmek için çalışan Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) 2015 Aralık ayı sonuçlarını açıkladı.

IAB’nin 2015 Aralık ayı raporunun sonuçlarına göre** GittiGidiyor, Türkiye geneli e-ticaret kategorisinde, gerçek ziyaretçi sayısı bazında birinci sırada yer aldı. En yakın rakibi ile arasında yaklaşık iki kat fark bulunan GittiGidiyor, Türkiye’deki 63 e-ticaret sitesi arasında bir kez daha lider oldu.

*Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB), Türkiye’nin yetkilendirdiği Gemius ve Ipsos KMG firmaları tarafından yürütülen internet mecrasının sektörde kabul gören ortak bir birimde karşılaştırılabilmesi amacıyla kurulmuş bir ölçüm yapısıdır.
** http://www.iabturkiye.org/

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr