Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


Webrazzi Ödülleri 2015 anketinde “Yılın Pazaryeri Girişimi” ödülünün kazananı GittiGidiyor!

15/1/2016

200 binden fazla kişinin katılımı ile gerçekleştirilen Webrazzi Ödülleri 2015 anketinde “Yılın Pazaryeri Girişimi” ödülünün sahibi GittiGidiyor oldu! [1]

E-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor, Türkiye’nin önde gelen teknoloji bloğu Webrazzi’nin 2015 yılının en iyilerini belirlediği anketinde, “Yılın Pazaryeri Girişimi” dalında birinci oldu. GittiGidiyor 8 bin 572 oy ile sıralamada zirveye oturdu.

Webrazzi Ödülleri 2015’te oylama başlamadan önce 37 kategori için 60 binin üzerinde aday önerisi geldi. Her bir kategoride en fazla aday gösterilen isimlerin katıldığı son oylamada; toplam 234 bin 598 farklı sosyal medya hesabından 1 milyon 411 bin 588 adet oy kullanıldı.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı “2015 yılı bizim için ödüllerle dolu bir yıl olmuştu. 2016 yılına Webrazzi Ödülleri 2015 anketinde “Yılın Pazaryeri Girişimi” ödülünü alarak başlamak bizi çok mutlu etti. 2015 yılında kullanıcılarımıza ilham verici bir alışveriş deneyim yaşatmak için birçok projeyi hayata geçirmiş ve bunda çok başarılı olmuştuk. Bu vizyonumuz 2016 yılında aynı hızda devam edecek.

GittiGidiyor 2015’te ödülleri topladı
Dünyanın önde gelen pazaryeri eBay'in en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan GittiGidiyor, hayata geçirdiği projeler ve sunduğu kolay alışveriş deneyimleri sonucu, 2015 yılında birçok ödül aldı. Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB)’ye göre ülke geneli e-ticaret kategorisinde “En çok tercih edilen e-ticaret sitesi [2]” olan GittiGidiyor, Great Place to Work® Enstitüsü tarafından da Türkiye’nin “En İyi İşverenleri” arasında gösterildi. GittiGidiyor, RSM International sponsorluğunda düzenlenen; Avrupa’nın önde gelen iş dünyası liderleri, akademisyenler, basın ve devlet adamları tarafından desteklenen Avrupa İş Dünyası Ödülleri’nde (EBA) ise 2015-2016 Türkiye Ulusal Şampiyonu oldu. Bulut Bilişimi başarıyla uygulayan ve bunu iş sonuçlarına yansıtarak sektöre rol model olabilecek uygulamaların ödüllendirildiği Euro Cloud Ödülleri’nde de şirket, “Yılın Bulut Hizmeti Müşterisi” kategorisinde ödül alarak Türkiye’yi Euro Cloud Avrupa Finali’nde temsil etme hakkı kazandı.

1. http://odul.webrazzi.com/
2. Gemius ve Ipsos KMG firmaları tarafından yürütülen internet mecrasının sektörde kabul gören ortak bir birimde karşılaştırılabilmesi amacıyla kurulmuş Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Ekim 2015 sonuçları

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr