Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


GittiGidiyor’un yeni kategori sayfaları ile alışverişte kararsız kalma devri bitiyor

16/12/2015

Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri GittiGidiyor’un yeni kategori sayfaları ile tüketiciler, her yerde bulamayacakları orijinal ve özgün ürünlere kolaylıkla ulaşırken aynı zamanda alışveriş dünyasındaki tüm yeniliklerden anında haberdar olabilecek.

15 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor; zengin ürün çeşitliliğini tüketiciye ulaştırmak, fiyat avantajlı kampanya ve ürünlerini öne çıkarmak için kategori sayfalarında yenilemeye gitti.

Yeni kategori sayfalarından alışveriş yapmak isteyenler Editörün Seçtikleri, Trend Radarı ve GittiGidiyor Blog’un zengin içerikleri sayesinde alışveriş dünyası ile ilgili en son yeniliklerden anında haberdar olurken bebek bakımından teknolojiye, otomobilden antikaya, modadan ev tekstiline birçok kategori içerisinde yer alan sayısız üründen diledikleri ürünü rahatlıkla seçip satın alabilecek. GittiGidiyor’un sınırsız ürün yelpazesinin yer aldığı ana kategori sayfaları ise şu şekilde: Moda, Elektronik, Kişisel Bakım&Kozmetik, Bebek&Anne, Ev&Bahçe&Ofis, Spor&Outdoor, Hobi&Eğlence&Sanat, Otomobil&Motosiklet ve Süpermarket.

“Editörün Seçtikleri”, alışveriş yaparken satın almak istediği ürüne karar vermekte zorlanan kullanıcılara yol gösterirken birbirinden ilginç blog yazıları da alışveriş dünyasındaki son gelişmeleri ve trendleri kullanıcıların bilgisine sunacak.

Ayrıca Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’na (IAB) göre ülke geneli e-ticaret kategorisinde en çok tercih edilen e-ticaret sitesi [1] GittiGidiyor, 2015’in üçüncü çeyreğinde bir önceki senenin aynı dönemine göre %58’lik büyüme gösterdi. Yaklaşık her iki saniyede bir ürün satıldığı sitede, 2015’in üçüncü çeyreğinde geçtiğimiz senenin üçüncü çeyreğine kıyasla en fazla büyüme gösteren kategoriler sırasıyla Süpermarket (%574), Ses ve Görüntü Sistemleri (%170), Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri (%99), Cep Telefonu & Aksesuar (%59) ve Kozmetik & Kişisel Bakım (%57) oldu.

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr