Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


GittiGidiyor’un akıllı saat uygulaması I-Watch, iOS ve Android için yayında!

8/12/2015

Dünyanın önde gelen pazaryeri eBay'in Türkiye’deki iştiraki GittiGidiyor, I-Watch uygulaması ile mobil kullanıcılara yepyeni bir kanaldan farklı bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırmasına göre ülke geneli e-ticaret kategorisinde en çok tercih edilen e-ticaret sitesi [1] ve dünyanın önde gelen pazaryeri eBay'in Türkiye’deki iştiraki olan GittiGidiyor, iOS ve Android işletim sistemleri ile çalışan akıllı saatler için geliştirdiği “GittiGidiyor I-Watch” uygulamasını yayınladı.

GittiGidiyor’un uygulamasını kullanmak isteyen akıllı saat sahiplerinin; iOS için Apple Store’dan, Android için ise Google Play üzerinden uygulamayı indirerek akıllı telefonları ile senkronize etmeleri yeterli oluyor.

E-ticaret sektöründeki en kapsamlı akıllı saat uygulamalarından biri olan uygulama ile kullanıcılar bilgisayarları ve akıllı telefonlarından sonra artık saatleriyle alışveriş tutkusunu gittiği her yere taşıyor. Kullanım kolaylığı ile de öne çıkan uygulamada kullanıcılar arama sekmesini kullanarak listelenen ürünleri tek bir tık ile inceleyerek fotoğraflarına ve ürün açıklamalarına kolayca erişebiliyor.

GittiGidiyor’un güncel mobil rakamlarına göre uygulamalarının indirilme sayısı 2.7 milyon, toplam trafiğinin ise yüzde 50’si mobilden geliyor [2]. Akıllı telefon uygulaması ile hedeflenen mobil kullanımını daha farklı kanallara yayarak arttırmak, teknolojinin dinamiklerine ayak uydurarak ve tüketicilerin beklentilerine uygun, kolay ve hızlı bir alışveriş deneyimi yaşatmak.

[1]Gemius ve Ipsos KMG firmaları tarafından yürütülen internet mecrasının sektörde kabul gören ortak bir birimde karşılaştırılabilmesi amacıyla kurulmuş Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Temmuz 2015 sonuçları
2GittiGidiyor verilerine göre

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr