Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


GittiGidiyor: “Ticari faaliyetlerini internete taşımak isteyen her kuruluşun yanındayız”

13/11/2015

E-ticaret, dijital pazarlama ve internet girişimleri dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı EticaretSEM konferanslarının ikincisi Bursa’da gerçekleştirildi. Konferansa konuşan GittiGidiyor Satış Müdürü Özlem Dönmez girişim, iletişim teknolojileri ve e-ticaret odağında, bilgi ve birikimlerini katılımcılarla paylaştı.

Türkiye teknoloji buluşmaları kapsamında TEB ve TOBB işbirliğinde organize edilen EticaretSEM konferanslar zinciri devam ediyor. Sponsorları arasında Türkiye’nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi [1] GittiGidiyor’un da yer aldığı etkinliklerde e-ticaret, dijital pazarlama ve internet girişimleri dünyasının önde gelen isimleri bir araya geliyor.

Bu sezon Türkiye’nin 10 büyük ilinde gerçekleşecek etkinliklerin ikincisi, “İş'te Teknoloji Buluşması Bursa'da” sloganıyla Bursa’da yapıldı. 12 Kasım Perşembe günü Bursa Hilton Oteli’nde düzenlenen konferansta EticaretSEM, KOBİ'lerin internetin gücünden en yüksek oranda faydalanması, işlerini dijital dünyaya tam ve eşzamanlı entegre etmesi için kendi alanlarındaki en iyi şirketlerin temsilcilerini bir araya getirdi.

Moderatörlüğünü Metin Uca’nın yaptığı panelde söz alan GittiGidiyor Satış Müdürü Özlem Dönmez; girişim, iletişim teknolojileri ve e-ticaret odağında, bilgi ve birikimlerini katılımcılarla paylaştı.

E-ticaretin alıcılar ve satıcılar için olduğu kadar Türkiye ekonomisi için de büyük fırsatlar sunduğunu belirten Kantarcı, “E-ticaret ekonomimiz için büyük fırsatlar getiriyor. KOBİ’ler de bu bağlamda ticari faaliyetlerini e-ticarete taşıyabilmeli. GittiGidiyor olarak biz ticari faaliyetlerini internete taşımak isteyen her kuruluşun yanındayız ve tecrübelerimizi onlarla paylaşmaya hazırız.” dedi.

Gittigidiyor ile ilgili rakamları da katılımcılar ile paylaşan Kantarcı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Yapılan araştırmalarda [2] Türkiye geneli e-ticaret kategorisinde gerçek kullanıcı ve sayfa görüntüleme sıralamasında kadın ve erkeklerin en çok tercih ettiği e-ticaret sitesi konumdayız ve bundan gurur duyuyoruz. Gelinen noktada 2015’in üçüncü çeyreğinde bir önceki senenin aynı dönemine göre %58’lik büyüme gösteren GittiGidiyor aylık 30 milyon civarında ziyarete sahip. Her ay bir Yunanistan, bir İsviçre, bir İsveç ve bir İrlanda toplam nüfusu [3] kadar kişi GittiGidiyor’a tıklıyor. Sitemizde neredeyse her iki saniyede bir ürün satılıyor. Bugün GittiGidiyor’un toplam trafiğinin %50’si mobilden geliyor. 2016’da da bu başarı grafiğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Tüm adımlarını her kanaldan kusursuz ve ilham veren bir deneyim sunmak üzerine kurguladıklarının altını çizen Kantarcı, günümüz dünyasında en önemli olan şeyin müşteriyi tanımak, anlamak ve en iyisini sunmak olduğunu da ifade etti.