Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


E-ticaretin öncüsü GittiGidiyor mobil uyumlu platformuyla bir adim önde..

22/10/2015

Türkiye’nin tercihi* GittiGidiyor, her an her yerde kusursuz deneyim sunma taahhüdünün devamı niteliğindeki yeni adımlarını duyurdu. Bir eBay şirketi olarak GittiGidiyor mobil platformlarla uyumlu, kullanıcılara kolay ve iyi bir deneyim sunan responsive projesini hayata gecirdi.

Uzun yıllardır devam eden mobil girişimlerinin bir yenisi olan responsive projesiyle birlikte satın alım sürecindeki tüm adımlar akıllı telefon ve diğer mobil cihazlara uyumlu olarak yeniden geliştirildi.

Akıllı telefonlar ve tabletlerin sahip olduğu yetenekler, bireylerin bu cihazları kullanma davranışlarıyla birleşince her geçen gün e-ticaretin çok önemli bir bacağını oluşturmayı sürdürüyor. Mobil cihaz kullanımı hızla artarken, kullanıcılar vakitlerinin büyük bir kısmını online olarak geçiriyor. Dünya mobilin etrafında dönerken bu kanallarda var olmak, herkese mobil internet sitesi, tablet bilgisayar ve akıllı telefon uygulamalarıyla her an her yerden kolayca ulaşabilecekleri güvenilir bir platform sunabilmek, e-ticaretin en önemli niteliği olarak ön plana çıkıyor.

Araştırmalara göre** 40 milyon aktif sosyal medya hesabı bulunan Türkiye’deki internet kullanıcıları gün içerisinde ortalama 4 saat 37 dakikayı internette, 2 saat 51 dakikayı mobil internette ve 2 saat 56 dakikayı ise sosyal medyada geçiriyor. 40 milyon aktif sosyal medya hesabının %80’ine ise mobilden erişim yapılıyor.


GittiGidiyor’un responsive mobil platformu kısa sürede ciddi kazanımlar sağlamayı başardı:

· Ziyaret eden kullanıcılarımızın alışveriş yapma oranı 1.5 kat arttı.

· Mobil cihaz deneyimine yaptığımız yatırımlarla tüm cihazlarda en iyi deneyimi ve görünümü gerçekleştirmeyi hedefledik. Bu sayede mobil trafiğimiz geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğine göre yüzde 109 arttı.

· Bugün GittiGidiyor’un toplam trafiğinin yüzde 45'i mobilden geliyor.

· Hedef 2016 yılında da mobil odaklı projelerle global büyüme trendini yakalayan büyüme rakamlarına ulaşmak.

GittiGidiyor’un mobil liderliği:
GittiGidiyor mobil hizmeti 2009’dan bu yana sunuluyor. 2013 Temmuz ayında mobil site (m.gittigidiyor.com) yayına alındı. 2013 başında, Türkiye'de ilk defa cep telefonuyla hem ürün satın alıp hem de satış yapılabilen iPhone ve Android uygulamaları yayına çıktı. 2014 başında, kullanıcıların cep telefonlarını sisteme onaylatabildikleri cepten onaylı projesi hayata geçirildi. Bugün, GittiGidiyor’un iPad, iPhone, Android telefon ve tablet uygulamaları ve mobil sitesi ile her an her yerde alışveriş yapabilmek mümkün.

2015’in ikinci yarısında GittiGidiyor mobil uygulamalarının indirilme sayısı 2.6 milyonu aştı. GittiGidiyor’un toplam trafiğinin yüzde 45’i mobilden gelirken, mobil ziyaret sayısı 2015’in ikinci çeyreğinde geçtiğimiz senenin ikinci çeyreğine göre yüzde 109 arttı. 2015’in ikinci çeyreğinde mobildeki satışlar, geçtiğimiz döneme göre yüzde 98’lik bir büyüme gösterdi.

*Türkiye’nin yetkilendirdiği Gemius ve Ipsos KMG firmaları tarafından yürütülen internet mecrasının sektörde kabul gören ortak bir birimde karşılaştırılabilmesi amacıyla kurulmuş Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB), Mart ve Nisan 2015 sonuçları
**We Are Social İnternet ve Sosyal Medya Kullanıcı İstatistikleri 2015 Raporu.İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr