Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


GittiGidiyor ödüllere doymuyor: Yılın Bulut Hizmeti Müşterisi

7/10/2015

Türkiye’nin tercihi GittiGidiyor*, Euro Cloud Ödülleri’nde “Yılın Bulut Hizmeti Müşterisi” kategorisinde ödül alarak Türkiye’yi Euro Cloud Avrupa Finali’nde temsil etme hakkı kazandı.

Bulut Bilişimi başarıyla uygulayan ve bunu iş sonuçlarına yansıtarak, sektöre rol model olabilecek uygulamaların ödüllendirildiği Euro Cloud Ödülleri’ne ilk defa katılan GittiGidiyor kazandığı ödül ile “Müşterilerimizin Hayran Olacağı Deneyimler Yaşatmak” vizyonunu da perçinlemiş oldu.

Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, “’Müşterilerimizin hayran Olacağı Deneyimler Yaşatmak’ vizyonumuz doğrultusunda yoğun bir şekilde çalışıyor ve bu vizyona sıkı bir şekilde sarılıyoruz. Bu vizyon kapsamında 2014 yılında çağrı merkezimizi kurduk; daha çok müşterimizin telefon, canlı yardım, e-posta, destek hattı, sosyal medya gibi farklı kanallardan bize doğrudan ulaşabilmelerini sağladık.” dedi.

“Sektöre örnek projemiz bize bu ödülü getirdi”
Tüm bu farklı kanallarda hizmet verirken her müşteri için ortak bir tarihçe sistemi kurduklarını aktaran Kantarcı sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yani bir müşterimiz bize e-posta gönderdikten 5 dakika sonra telefon açtığında, ortak iletişim tarihçesini kullanarak konuları her zamankinden daha hızlı sürede çözmeyi hedefledik. Müşterimizi daha yakından tanımak, bulundukları segmente göre onlara en doğru hizmeti sunmak önceliklerimiz arasındaydı.”

“Bu proje doğrultusunda verimlik artışı, müşteri memnuniyetinde artış, ilk aramada çözüm üretme, çözüm süresinde azalma, maliyetlerde azalma ve net tavsiye skorunda artış sağlayarak tüm sektöre örnek olacak bir proje çıkartmayı başardık” diyen Kantarcı, bu örnek proje sayesinde ödülü kazandıklarını da vurguladı.


* Gemius ve Ipsos KMG firmaları tarafından yürütülen internet mecrasının sektörde kabul gören ortak bir birimde karşılaştırılabilmesi amacıyla kurulmuş Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB), Temmuz 2015 sonuçları

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr