Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


E-ticaret kategorisinde Temmuz ayının lideri GittiGidiyor!

7/9/2015

Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması* (IAB) Temmuz 2015 sonuçlarına göre GittiGidiyor, ülke geneli e-ticaret kategorisinde Türkiye’nintercih ettiği e-ticaret siteleri arasında ilk sırada yer aldı.

Türkiye’deki web sitelerinin gerçek kullanıcı sayılarını (Real User), internet kullanıcı aktivitelerini (sayfa görüntülenme, süre, ziyaret sayısı vb.) ve web sitelerinin sosyo-demografik profillerini tespit etmek için çalışan Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB), 2015 Temmuz ayı sonuçlarını açıkladı.

IAB’nin 2015 Temmuz ayı raporunun sonuçlarına göre** GittiGidiyor Türkiye geneli e-ticaret kategorisinde hem ziyaretçi sayfa görüntülenmesi, hem gerçek kullanıcı, hem de tekil ziyaretçi kriterlerinde birinci sırada yer aldı.

2010 yılından bu yana devam eden Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’nın (IAB) en yeni verilerine göre GittiGidiyor, 2015 Temmuz ayında 25-34 ve 35-44 yaş grupları arasında hem kadın hem de erkeklerin tercih ettiği e-ticaret siteleri arasında lider oldu.

*Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB), Türkiye’nin yetkilendirdiği Gemius ve Ipsos KMG firmaları tarafından yürütülen internet mecrasının sektörde kabul gören ortak bir birimde karşılaştırılabilmesi amacıyla kurulmuş bir ölçüm yapısıdır.
** http://www.iabturkiye.org/

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr