Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


Türkiye bu yaz GittiGidiyor ile serinliyor!

6/8/2015

GittiGidiyor’un serinleten klima ve vantilatör kampanyası her ortama ve bütçeye uygun fiyatlı ürünler sunuyor. Nisan – Temmuz ayı verilerine göre, vantilatör ve klima kampanyasında erkekler, kadınlara göre yaklaşık 5 kat fazla alışveriş gerçekleştirdi.

Giyimden aksesuara, kozmetikten elektroniğe, otomotivden gıdaya her kategoride milyonlarca ürünü içeren, Sıfır Risk sistemiyle hem keyifli hem de güvenli alışveriş deneyimi sunan GittiGidiyor, klima ve vantilatör kategorisindeki “Serinleten Kampanya*” verilerini açıkladı.

Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’na** göre Türkiye’nin en çok tercih ettiği e-ticaret sitesi olan GittiGidiyor’un, benzersiz avantajlar sunan klima ve vantilatör kampanyasında 1 Nisan – 13 Temmuz arasında satılan toplam ürünlerin %17’sini kadınlar, %83’ünü erkekler satın aldı. Alışveriş yapan erkeklerin %27’si klima tercih ederken %73’ü ise vantilatör satın aldı. Kadınların ise %15’i klima, %85’i ise vantilatör tercih etti.

GittiGidiyor’un Serinleten Kampanyasında en çok “Masaüstü Vantilatör” ve “Daikin Split Klima” satın alındı.
Klimaların her mevsimde kullanılabilmesi, gelişen teknolojisiyle enerji tasarrufu sunması ve standart iklimlendirme sistemlerine göre daha ekonomik bir seçenek olması satışları her yıl katlıyor. GittiGidiyor; “Serinleten Kampanyası” ile farklı mekanlara ve bütçelere uygun modelleri bir araya getirdi.

Uygun fiyatlı ve kısıtlı metrekarelerde serinleme alternatifleri arayanlar için farklı özelliklere sahip vantilatör modellerinin yer aldığı GittiGidiyor’da klasik vantilatör modellerinin yanı sıra doğal bir serinlik vadeden, soğuk buhar özelliğiyle iyonizerli vantilatörlere de yer alıyor.

En çok klima alan şehirler:
1. İstanbul
2. İzmir
3. Antalya
4. Mardin
5. Şanlıurfa

Bu illeri sırasıyla Mersin, Muğla, Adana, Gaziantep ve Diyarbakır izliyor.

En çok vantilatörler alan şehirler:
1. İstanbul
2. İzmir
3. Ankara
4. Antalya
5. Bursa

Bu illeri sırasıyla Şanlıurfa, Hatay, Mersin, Kocaeli ve Muğla izliyor.

33 milyon*** aylık ziyaret ortalamasına ve 12 milyonu aşkın üyeye sahip GittiGidiyor bu yıl Türkiye’nin “En İyi İşverenleri”, eBay ise her yıl olduğu gibi bu yıl da “Avrupa’nın Çok Uluslu En İyi İşverenleri” listesine de girerek başarı grafiğini yükseltmeye devam ediyor.


*31 Ağustos 2015’e kadar geçerli Klima ve Vantilatör ile ilgili “Serinleten Kampanya için” http://www.gittigidiyor.com/kampanya/serinleten-kampanya-klima-ve-vantilatorler?sciid=1001_b_Serinleten+Kampanya_3 adresini ziyaret edebilirsiniz.
** Türkiye’nin yetkilendirdiği Gemius ve Ipsos KMG firmaları tarafından yürütülen internet mecrasının sektörde kabul gören ortak bir birimde karşılaştırılabilmesi amacıyla kurulmuş Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB), Mart ve Nisan 2015 sonuçları
***GittiGidiyor’un Ocak-Mayıs 2015 tarihlerindeki verileri esas alınmıştır.

İlgili Kişi:?
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli??
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr