Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


GittiGidiyor açıkladı: Anneler Günü kampanyasında Babalar Gününe göre 8 kat fazla ürün satıldı

10/7/2015

Giyimden aksesuara, kozmetikten elektroniğe, otomotivden gıdaya her kategoride milyonlarca ürünü içeren, Sıfır Risk sistemiyle hem keyifli hem de güvenli alışveriş deneyimini garantileyen GittiGidiyor “kahraman babalara süper hediyeler” kampanyasının sonuçlarını açıkladı. Kampanya sonuçlarına göre bu yıl Babalar Günü kampanyasında erkekler kadınlardan beş kat daha fazla ürün aldı.

Tüm özel günlerde en özel kampanyalar, yüzlerce kategoride binlerce hediye seçeneği sunan Türkiye’nin popüler online alışveriş sitesi GittiGidiyor’un Anneler günü kampanya satışları, Babalar Gününün 8 kat üstünde seyretti. Her iki kampanyada da anne ve babalar için en fazla tercih edilen hediye seçeneği ise Akıllı Telefon oldu.

GittGidiyor’un Anneler Günü ve Babalar Günü Kampanyasında en çok alışveriş yapan 5 il değişmedi: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli

Her iki günde de en fazla satış yapılan iller ise iki kampanyada da değişmedi. Anneler Günü’nde olduğu gibi Babalar Gününde de en çok ürün alan 5 şehir sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli oldu.

33 milyon*** aylık ziyaret ortalamasına ve 12 milyonu aşkın üyeye sahip GittiGidiyor, bu yıl Türkiye’nin “En İyi İşverenleri” ve eBay’in “Avrupa’nın Çok Uluslu En İyi İşverenleri” listelerine de girerek başarı grafiğini yükseltmeye devam ediyor.
*** GittiGidiyor’un Ocak-Şubat-Mart 2015 tarihlerindeki verileri esas alınmıştır.

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr