Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


Şehrin göbeğinde kendi sebze ve meyvenizi yetiştirebilirsiniz. Detaylar GittiGidiyor’da!

22/7/2015

İster evde, ister bahçede, ister ofiste: Saksıda Sebze ve meyve yetiştirmenin ipuçları ve ihtiyacınız olan her şey GittiGidiyor ev, bahçe, ofis kategorsinde!

Her kategoride milyonlarca ürünü içeren, Sıfır Risk sistemiyle güvenli alışveriş deneyimini garantileyen GittiGidiyor, size son yıllarda hızla yayılan saksıda sebze, meyve, bitki yetiştirme akımı ve hobi bahçeciliğiyle ilgili önemli ipuçları veriyor.
Sabah kahvaltısında evde veya ofislerin bahçesinde yetiştirilen sebze ve meyveleri yiyerek güne başlamak isteyenlerin sayısı giderek artarken, şehirde özel bir bahçeye sahip olmak çoğu zaman mümkün olamıyor. GittiGidiyor, doğal beslenmek ve hobi olarak kendi sebzelerini yetiştirmek isteyenlerin için yapılması gerekenleri ve ihtiyacınız olan malzemeleri bakın nasıl özetliyor:
Ot deyip geçmeyin!

Kendi yetiştirdiğiniz mis kokulu maydanoz ya da naneyi kullandığınızda; ne kadar kıymetli bir iş yaptığınızı anlayacaksınız. Saksıda sebze yetiştirmeye başlar başlamaz domates, biber ya da kabak gibi iri gövdeli sebzeler yerine yeşil otları tercih ederseniz, alacağınız hızlı sonuçtan ötürü motive olursunuz.

Önce araştırın
Evde sebze yetiştirmek uzaktan göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Dolayısıyla sebzelerinizi ektikten sonra, deneme – yanılma yöntemine başvurmak ya da kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek emeklerinizi çöpe atmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Hobi bahçeciliği ile ilgili kitaplar ve bloglardan teorik bilgi edinerek, uygulamada hata yapma riskinizi en aza indirebilirsiniz.

Büyük saksıları tercih edin
Evde sebze yetiştirirken büyük hacimli bir saksı kullanmak, bitkilerin yayılmak için daha fazla alan bulup daha fazla büyümesini sağlar. Bu yüzden fideler küçük olsa bile, onları geniş saksılara ekmeye dikkat edin. Küçük hacimli şirin saksılar balkonda daha dekoratif dursa da, bu saksıları kullandığınızda beklediğiniz kadar bol ve sağlıklı ürün sunmayabilir.

Bitkiye göre ışık ayarlaması
Her fidenin ihtiyaç duyduğu su ve ışık miktarın farklıdır. Fidenin yetiştirileceği balkon ya da terasın ışık alma performansını ve istatistiğini tespit etmek önemlidir. Örneğin gün boyu şiddetli bir şekilde güneş alanda gölge isteyen fideler ekilmemelidir.
Teoriden çok tecrübe
Bitki ve sebze yetiştirmek, kalıplaşmış teorik tekniklere sahip olsa da aslında tecrübe ederek öğrenilecek bir iştir. Bu yüzden yetiştirilen fidelerle ilgili deneyimleri devamlı not almak, sonraki denemelerde daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.
GittiGidiyor’un Bahçe, Teras ve Bitki kategorisinden öne çıkanlar:

Saksılar için Damla Sulama Seti- 64,99TL
Metal Eskitme Desen Sulama Kabı- 43,60TL
Gardena Classic Çok Amaçlı Budama Makası-41,90TL
Perlit Tarım, Topraksız Köklendirme- 26,99TL
Sveryverts Sıvı Gübre- 16,80TL
Tohum Yediveren Çilek- 7,90TL
Tohum Top Fesleğen- 7TL
Lavanta Çiçeği Saksı Seti ile birlikte- 6,90TL
Tohum Buğday Çimi- 6,90TL
Fide Saksısı- 2,64TL

33 milyon* aylık ziyaret ortalamasına ve 12 milyonu aşkın üyeye sahip GittiGidiyor, bu yıl Türkiye’nin “En İyi İşverenleri”, eBay ise her yıl olduğu gibi bu yıl da “Avrupa’nın Çok Uluslu En İyi İşverenleri” listesine de girerek başarı grafiğini yükseltmeye devam ediyor.

GittiGidiyor’un Ev, Bahçe ve Ofis kategorisindeki ürünlerinin tamamını görmek http://www.gittigidiyor.com/ev-bahce-ve-ofis ve en ev,bahçe ve dekorasyon trendleriyle ilgili yazıları okumak için http://blog.gittigidiyor.com/kategori/ev-bahce-ve-ofis/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu kısmı düzenleyelim
* GittiGidiyor’un Ocak-Şubat-Mart 2015 tarihlerindeki verileri esas alınmıştır.

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr