Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


GittiGidiyor’un Ramazan ayına özel kampanyası Sahurun Yıldızları’nda en çok alışveriş yapılan kategori Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri oldu!

8/7/2015

Ramazan ayı boyunca GittiGidiyor’da 22:00-05:00 saatleri arasında çeşitli kategorilerde şaşırtıcı indirimler ve pek çok üründe ücretsiz kargo seçeneği sunan “Sahurun Yıldızları” kampanyasında tüketiciler evlerine yeni ev aletleri almayı tercih etti.

Her kategoride milyonlarca ürünü içeren, Sıfır Risk sistemiyle hem keyifli hem de güvenli alışveriş deneyimini garantileyen GittiGidiyor, Ramazan ayına özel “Sahurun Yıldızları” kampanyası ile sürpriz indirimler ve avantajlar sunuyor. “Sahurun Yıldızları” kampanyası kapsamında tüketiciler, Ramazan ayı boyunca saat 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında, Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’nın en son raporlarına göre ülke geneli e-ticaret kategorisinde gerçek kullanıcı ve sayfa görüntüleme sıralamasında (18-54, 55+ yaş grubu) Türkiye’nin en çok tercih ettiği e-ticaret sitesi olan GittiGidiyor’a girerek, pek çok ürün için şaşırtıcı indirimlerin ve ücretsiz kargo gibi avantajlı seçeneklerin tadını çıkarıyor.

En çok tercih edilen kategori Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri
Kampanyada ilk hafta geride kalırken, tüketicilerin Ramazan ayındaki alışveriş tercihlerine dair çarpıcı veriler de ortaya çıktı. 20 Haziran – 28 Haziran tarihleri arasında yapılan veri analizlerine göre, en çok 00.00 – 01.00 arasında kampanya sayfasını ziyaret eden tüketicilerin alışveriş için en çok tercih ettikleri ilk kategori Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri oldu. Tüketicilerin söz konusu kategoriden en çok tercih ettikleri ürün ütü oldu. Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri kategorisinin ardından en çok tercih edilen ikinci kategori Giyim & Aksesuar oldu. Bu kategoride en fazla Günlük Giyim ve Aksesuarlar tercih edildi. İftar ve sahur neşesine onlarca avantaj sığdıran “Sahurun Yıldızları” kampanyasında ilk haftanın en çok tercih edilen üçüncü kategorisi ise Süpermarket oldu. Tüketiciler Süpermarket kategorisinde en çok Paspas (Mop) alt kategorisinden ürün aldılar.

İftar ve sahurda en çok alışveriş İstanbul’dan yapıldı
Kampanyada en fazla alışverişi İstanbullular yaparken, İstanbul’un ardından en yüksek sayıda ürün satın alan iller Ankara, İzmir, Adana ve Bursa olarak sıralandı. İstanbullu erkeklerin alışverişte en çok tercih ettiği ürün cep telefonu olurken, kadınlar paspas (mop) alt kategorisinden ürün aldı. Kampanya genelinde tüm şehirlerdeki erkeklerin en çok tercih ettiği alt kategori ise Giyim & Aksesuar altındaki Günlük ürünler kategorisi oldu. Kadınlarsa Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri altındaki ütü kategorisini tercih etti.

Kampanya avantajları Ramazan ayı sonuna kadar sürecek!
GittiGidiyor’un “Sahurun Yıldızları” kampanyası Ramazan ayı boyunca gece saat 22:00 ile sabah 05:00 saatleri arasında şaşırtan indirimler ve avantajlarla devam ediyor. Kampanyadaki seçenekler arasında Özel Ramazan Paketlerinden, mutfak ve temizlik ürünlerine, giyim ve aksesuardan teknolojiye çeşitli kategorilerden fırsatlar var. GittiGidiyor’un Sahurun Yıldızları kampanyası dahilindeki pek çok ürün, indirimli fiyatların yanı sıra ücretsiz kargo seçeneğiyle de geliyor.

33 milyon*** aylık ziyaret ortalamasına ve 12 milyonu aşkın üyeye sahip GittiGidiyor, bu yıl Türkiye’nin “En İyi İşverenleri” ve eBay’in “Avrupa’nın Çok Uluslu En İyi İşverenleri” listesine de girerek başarı grafiğini yükseltmeye devam ediyor.

GittiGidiyor’un Sahurun Yıldızları kampanyasının tamamını görmek için http://www.gittigidiyor.com/kampanya/2015-ramazan-sahur-firsatlari?sciid=1001_b_Sahurun+Yıldızları_0 adresini ziyaret edebilirsiniz.

*** GittiGidiyor’un Ocak-Şubat-Mart 2015 tarihlerindeki verileri esas alınmıştır.

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli??
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr