Arşiv / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön


Gelin ve damat düğün öncesinde internetten en çok ne alıyor?

15/6/2015

Yaz aylarına girerken düğün sezonu da başladı. GittiGidiyor.com çiftlerin evlilik arifesinde internetten en çok satın aldıkları ürünleri açıkladı. Düğüne katılan erkek ve kadınların aldıkları ürünlerin çeşitliliği de dikkat çekiyor.

Düğün ve davet sezonunun açılmasıyla hazırlıklar için gerekli olan malzemelerin yanı sıra kılık kıyafete olan talep çoğaldı. Alışveriş yoğunluğundan bulananları rahatlatansa online alışveriş oldu.

Her ay 33 milyon kişinin ziyaret ettiği Türkiye’nin güvenilir pazaryeri platformu GittiGidiyor, havaların ısınmasıyla birlikte özellikle düğün ve davet organizasyonlarında da tercih edilen bir adres oldu. Toplamda 10 milyondan fazla ürünün satıldığı GittiGidiyor’da düğün sezonu da her yıl yıldız ürün ve kategoriler ortaya çıkıyor. Son yıllarda davet ve düğüne hazırlık yapanların en çok ilgi gösterdiği kategoriler ayakkabı-çanta, ürünler ise nikah şekerleri ve kına malzemeleri oldu.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, hayal ettiğiniz organizasyon için sizlere farklı seçenekler sunan GittiGidiyor, abiye kıyafetlerden takım elbiselere, gelinlikten takılara kadar geniş bir ürün gamına sahip. Davet organizasyonlarında ise dekoratif ürünlerden, davetiyelere, mücevherden nikah şekerlerine kadar aradığınız her şeyi bulabilmeniz mümkün.

GittiGidiyor’un son yıllardaki kullanıcı trendlerine bakıldığında evlilik arifesindeki çiftler en çok nikah şekerleri, davetiye, takım elbise, ayakkabı ve çanta satın alıyor. Kına ve nikah şekerlerinde talep bir önceki yıla oranla hissedilir bir biçimde artıyor.

Evlilik telaşındaki erkekler en çok takım elbise, ayakkabı; kadınlar ise nişan abiye, ayakkabı ve çanta alıyor.

Bu kategorilerden en çok alışveriş yapan şehirler* ise sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli.

*GittiGidiyor’un Mayıs 2015’te alışveriş yapan kullanıcıların verileri esas alınmıştır.

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr