Martılarda geleneksel “Talaş Böreği Günü” heyecanı!

1/6/2010

Kadıköy Maarif camiasının geleneksel “Talaş Böreği Günü”, 5 Haziran 2010 Cumartesi, mezunlar derneği KALİD’in organizasyonunda gerçekleştiriliyor. Mezuniyetlerinin 25. yılını kutlayan 1985 mezunlarının “25.Gümüş Yıl Sertifikası” ve son bir yıl içinde kendi alanında önemli başarılara imza atmış mezunlara verilen “Kristal Martı Ödülleri” törenlerinin de etkinlik kapsamında gerçekleşeceği “Talaş Böreği Günü”nde tüm Kadıköy Anadolu Lisesi mezunları okul kampüsünde buluşmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin köklü eğitim kurumlarından Kadıköy Anadolu Lisesi, Haziran ayı etkinliklerine camianın önemli etkinliği olan geleneksel “Talaş Böreği Günü” ile 5 Haziran 2010 Cumartesi günü devam ediyor. Her sene olduğu gibi, mezunlar derneği KALİD’in organizasyonunda okul bahçesinde düzenlenecek etkinlik, saat 14.00’te başlayacak.

Türkiye’nin en çok faaliyet gösteren ve en büyük mezun derneklerinden biri olan KALİD’in düzenleyeceği “Talaş Böreği Günü”, tüm mezunların bir araya gelmelerini sağlıyor. 25. yılını kutlayan 1985 mezunlarının “25. Gümüş Yıl Sertifikası” töreni ile son bir yıl içinde kendi alanında önemli başarılara imza atmış mezunlara, 2001 yılından bu yana verilen “Kristal Martı Ödülleri”nin dağıtılması gibi gün içi aktivitelerin yer alacağı “Talaş Böreği Günü”nde 300’e yakın öğretmenin de katılımı bekleniyor.

Martılar tarafından bu seneki “Kristal Martı Ödülleri”ne şu isimler layık görüldü:
• T. C. Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinden, Londra Büyükelçiliğine atanan 1970 mezunu Ünal Çeviköz;
• Bu yıl Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı olarak atanan okulumuzda 1969-1973 yılları arasında öğrenim gören Prof. Dr. Ahmet Vedat Akgiray;
• DNA, X kromozomu ile ilgili çalışmaları ve dört ayak geni olarak da adlandırılan, Unertan sendromuna sebep olan geni bulmasıyla gündeme gelen 1979 mezunu Prof. Dr. Tayfun Özçelik;
• 2009 yılında Tübitak tarafından bilim ödülü verilen, kanser tedavisinde büyük bir umut olarak gösterilen fotodinamik terapi yönteminin etkinliğini büyük oranda arttıran nano teknoloji tabanlı, ileride de ilaç olarak geliştirilebilecek bir molekül tasarlayıp sentezleyen 1980 mezunu Prof. Dr. Engin Umut Akkaya,
• Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü, TÜSEV Yönetim Kurulu üyesi 1976 mezunu Nurdan Şahin.

Hedeflerini, önümüzdeki dönem iş planlarını ve projelerini bu yılki Talaş Böreği Günü”nde camialarıyla paylaşacaklarını belirten KALİD Yönetim Kurulu Başkanı Akgün A. Yardımcı, gün boyu birbirine doyamayan Martıları günün akşamında özel sınıf ve dönem masalarının oluşturulacağı yemek organizasyonuna davet ediyor. Üyeler arasında yapılacak çekilişle sürpriz hediyelerin dağıtılacağı organizasyona KALİD, tüm Kadıköy Anadolu Lisesi mezunlarını davet ediyor.

Editöre Not: Kadıköy Anadolu Lisesi, eski adıyla Kadıköy Maarif Koleji Türkiye’de yabancı dil ile eğitim verilmesi için devlet tarafından kurulan ilk öğretim kurumlarından, kesintisiz olarak İngilizce hazırlık eğitimi veren tek devlet okuludur. KALDER Kalite Başarı Ödülü alan ilk ortaöğretim kurumudur. Mezunları martı olarak adlandırılır, okulun ve Mezunlar Derneği KALİD’in logolarında Martı figürü yer almaktadır.

Ayrıntılı bilgi için www.kalid.org.tr ve Tel: 216 450 28 63 – 3 hat